| DavidDa a întrebat:

Nu prea stiu de unde sa incep pentru ca nu stiu daca, categoria selectata de mine e una potrivita. In fine. Inainte sa incep trebuie sa va rog sa nu radeti si sa luati in serios tot ce va voi spune. Deci. Intr-o seara venind cu niste prieteni acasa s-a intamplat ceva. mergand pe strada ca niste oameni obisnuiti mi s-au inchis ochii oarecum adica am vazut negru pentru o secunda iar a doua secunda m-am trezit eram in pat acasa fiind tot seara. A doua zi prietenii mi-au spus ca in timp ce mergeam cu ei am luat-o pe alt drum iar ei m-au lasat sa merg. In fine eu am luat-o ca pe o gluma la inceput. Totul a fost in regula cam 1 saptamana. Dupa care intr-o zi faceam curat cu mama in camera (tin sa mentionez ca sunt baiat) si stergand o oglinda s-a intamplat acelasi lucru iar nu am vazut nimic cam o secunda dupa care m-am trezit in fata casei si nu mi-am dat seama ce am facut cam 40 de minute. Cand am intrebat-o pe mama mi-a zis ca m-am uitat la ea si am mers pur si simplu de acasa. Nu stiu ce sa mai fac adica cu oricine as discuta asa ceva imi cam da de inteles ca as fi nebun iar eu stiu ca nu sunt. Mi s-a mai intamplat tot asa inca odata cand eram la un copil mai mic sa il ajut la teme... Nu stiu ce sa zic. Nu inteleg nimic. asa ceva nu am auzit sa se mai intample cuiva si nu stiu ce sa fac. doctorul pe care l-am cunoscut mi-a zis sa merg la psihiatru si eu stiu ca nu sunt nebun. va rog daca stie cineva ceva legat de chestia asta cat de putin m-ar ajuta sau daca stie ceva legat de unele chestii paranormale cum ar fi asa ceva mi-ar fi de mare ajutor va rog nu luati in gluma.

Răspuns Câştigător
| Kaℓi a răspuns:

Pana la psihiatru si psiholog, discuta despre treaba asta cu medicul tau de familie. Explica-i ce s-a intamplat, eventual du-te insotit de un parinte, si poate o sa-ti recomande sa faci o tomografie craniana. Fara recomandare de la medic e destul de costisitor. Posibil sa nu fie ceva grav, dar trebuie sa te asiguri ca la nivel cerebral e totul in regula inainte de a face altfel de tratamente. Momentele de absenta si de amnezie sunt de obicei legate de activitatea cerebrala.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru Kaℓi):

RMN mai bine decat CT. E mai exact pe tesuturile moi si nu iradiaza. Problema e ca RMN-uri sunt cam putine in Romania si dureaza mult lista de asteptare.
Nu a descris insa simptome neurologice a.i mai mult ca sigur nu exista o problema organica. Pana la pierderea cunostintei trebuia sa aiba convulsii, stari de voma, ameteli, pierderea echilibrului, vedere incetosata, incontinenta urinara s.a.m.d

5 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Mergi la psiholog, nu la psihiatru. Pana sa ajungi la paranormale mai intai treci testele de la psiholog.

Nu esti nebun, dar poate ai o afectiune mai rara. Pe urma te uiti la paranormale, biserica, etc.

| DavidDa explică (pentru cristimihailov):

Pai testele alea le-am trecut. Ei spun ca sunt normal din punct de vedere psihic. Cat despre afectiune nu stiu ce sa cred.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Trebuie sa mergi la psihiatru pentru diagnostic si tratament corect. Daca sufereai de dureri de gat n-ai fi ezitat sa mergi la ORL-ist. Este exact acelasi lucru. Faptul ca ai niste probleme nu inseamna ca esti nebun.

| daassh a răspuns:

Ceva asemanator a patit un coleg de al meu de clasa, dar el era diabetic si de acolo i s-a tras, eu iti recomand sa iti un complex de multivitamine si sa speram ca va fi bine.Succes!