| Saratzzelu a întrebat:

daca trebuie sa dau cuiva vesti bune si vesti proaste, pe care sa le dau primele? Si cum sa fac sa primeasca vestile rele mai bine? big grin

Funda!

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Spune-le intai pe cele bune.

9 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Eu întotdeauna încep cu veştile rele să scap odată de ele, ca apoi să mă pot bucura cu persoana respectivă de cele bune.

Pa-pa.

| Mădă0611 a răspuns:

Vestile proaste intai ca apoi sa-l incurajezi cu vestile bune.
laughing ma gandeam la ceva amuzant intr-un fel. De exemplu trebuie sa spui cuiva ca are cancer, dar ca se poate vindeca pentru ca exista nu stiu ce tratament si incepi cu vestea buna, "cancerul x se poate vindeca daca urmezi tratamentul x", respectiva persoana n-o sa inteleaga nimic, apoi cu cea rea, "ai cancer", cum suna? Nu intotdeauna vestile au legatura, dar tot cred ca intai raul apoi binele.

| zurick a răspuns:

Chiar n-are nici o importanta in ce ordine ii spui tu vestile.

| ErrorFound a răspuns:

Foloseste metoda senvici.
Adica da o veste buna, apoi da o veste rea si apoi mai da o veste buna.

| dragosbogdan001 a răspuns:

I-o dai pe cea rea si apoi pe cea buna!
Daca se supara de la cea rea se va simti mai bine cand o aude pe cea buna.

| neca a răspuns:

Cele rele ar trebui sa fie primele, va aprecia mai mult vestile bune

| dorin1990 a răspuns:

Mai bine incepi cu vestea buna astfel il binedispui, iar daca incepi cu cea rea probabil nu v-a gusta asa bine pe cea buna.

| alexandra2000ale a răspuns:

Mai intai pe cele rele apoi pe cele bune deoarece tuturor le plac finalurile fericite... Funda?

| dragonu3 a răspuns:

Ii dai mai intai cea buna ca sa il binedispui apoi cea rea