| Mariusica123456789 a întrebat:

Salut tpu.Marti dau teza la romana si la literatura avem asa: Calin file din poveste, Doua loturi si Pasa Hassan.Care dintre ele are cele mai mari sanse sa-mi pice?

6 răspunsuri:
| BiancaAndreeaa a răspuns:

Noua țin minte ca ne a dat Calin dar poate fi și doua loturi ce sa zic...depinde de Cum vrea profa

| RizeaFabian a răspuns:

Eu cred ca Pasa Hassan.

Mie mi-a picat Doua loturi ( povestire ). rolling on the floor Am scapat usor.

| andrupetre26 a răspuns:

Calin file din poveste..este de Eminescu si este poezie. Poezie a picat si la Bac, tot de Eminescu. Mai probabil acesta.

| Pinguin5765 a răspuns:

Doua loturi

| Nicoleta_Anghel_2001 a răspuns:

Eu am avut " doua loturi ''winking