| papuciirupti a întrebat:

vine vacanta si nu stiu cu ce o sa imi ocup tot timpul. am nevoie de o carte buna cu privire la cariera sau viata personala dar sa fie scrisa de filozofi, nu chiar de oricine, mai pe scurt sa nu povesteasca de un personaj ci sa povesteasca despre 'viata' (cuprinde multe) funda

Răspuns Câştigător
| J0B0MAT a răspuns:

Alchimistul-Paulo Coelho

| papuciirupti explică (pentru J0B0MAT):

Multumesc. deja mi-a starnit putin curiozitatea. asta sigur e pentru weekendul viitor. poti pune si altele care te-au ajutat ca si om, ti-au oferit o alta perspectiva sau au ajutat la evolutia celei prezente.

| J0B0MAT a răspuns (pentru papuciirupti):

Asta e preferata mea.Mai citesc din ea atunci cand am nevoie sa imi amintesc pentru ce lupt.Iti mai recomand si Aleph si Manualul razboinicului luminii, tot de Paulo Coelho.E un scriitor foarte bun pe partea filosofica, mistica.Khalil Gibran de asemnea e un autor bun.Cartea Profetul este o culegere de versuri foarte frumoasa.

| papuciirupti explică (pentru J0B0MAT):

Multumesc mult, chiar am nevoie de incurajare, sigur o sa ma ajute pe viitor. o seara buna

| J0B0MAT a răspuns (pentru papuciirupti):

Cu placere. Sper sa te ajute.Trebuie sa citesti astfel de carti mai mult cu inima, daca intelegi ce vreau sa zic.sa le patrunzi.

| papuciirupti explică (pentru J0B0MAT):

Inteleg foarte bine. m-ai inimerit, sunt un sufletist foarte mare si fac totul cu multa bagare de seama. oameni nu prea gasesti, poate doar persoane, si cartile se pare ca ne ajuta foarte mult dar o parte relativ mare din adolescenti nu citesc si se intreaba de ce viata lor e asa 'cool' (un cuvant de al lor)

| J0B0MAT a răspuns (pentru papuciirupti):

happy ti-am dat cerere.

| papuciirupti explică (pentru J0B0MAT):

Am acceptat. La multi ani!winking

| J0B0MAT a răspuns (pentru papuciirupti):

Hei, mersi la fel happy

16 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Rhonda Byrne-Secretul
Rhonda Byrne-Magia
Rhonda Byrne-Puterea
Daniel Goleman-Inteligenta emotionala
Timothy Sharp-100 de cai spre fericire
Norman Vincent Peale-Forta gandirii pozitive
Robin Sharma-Descopera-ti destinul
Robin Sharma-Calugarul care si-a vandut Ferrariul
Dale Carnegie-Secretele succesului
Paulo Coelho-Alchimistul
Alan H.Cohen-Viata ca o teapa
Louise L Hay-Poti sa iti vindeci viata
Seria ''Supa de pui pentru suflet''
Rhonda Byrne-Secretul-Invataturi zilnice

Crede-ma ca toate cartile astea care le-am scris merita pe deplin sa le citesti.Te vor ajuta foarte mult, in dezvoltarea personala
Si in general cauta in librarii online, offline etc carti MOTIVATIONALE sau de DEZVOLTARE PERSONALA

Lectura placuta si vacanta frumoasa.

| papuciirupti explică (pentru AvalohAlyn):

Multumesc mult pentru timpul acordat si gandul tau bun. deja am dat funda dar sunt sigur ca nu asta cautai ci doar sa ajuti oameni. fie ca tot ce e mai bun sa te urmareasca. toate cele bune happy

| AvalohAlyn a răspuns (pentru papuciirupti):

Cu siguranta.
Multumesc si eu.
Ma bucur daca te-am putut ajuta.
O zi placuta in continuare!

| papuciirupti explică (pentru RAY):

Multumesc mult, apreciez gestul tau. am atatea carti puse in planificare am nevoie de o vacanta mai mare laughing o seara placuta in continuare!

| Doub a răspuns:

Citeşte cărţi de Cioran. Sunt foarte interesante.

| papuciirupti explică (pentru Doub):

Multumesc. ai cumva una preferata sau unele? una care sa te ajute ca si om...

| Doub a răspuns (pentru papuciirupti):

"Pe culmile disperării".