| yoyo_2588 a întrebat:

Salut, vreau sa stiu ce este teoria conspiratiei? multumusec funda

3 răspunsuri:
| StefanJobs a răspuns:

Sunt mai multe. Se refera la pacturi, organizatii, planuri etc. secrete facute cu unul sau mai multe din scopurile: scaderea populatiei lumii, globalizarea, conducerea lumii.

| ALYNAMARYA a răspuns:

teorie a conspirației este o ipoteză neverificată avansată de un individ sau un grup de indivizi, cu scopul de a comunica o informație drept veridică, demascând o conspirație care ar ascunde acest presupus adevăr. Cuvântul „teorie" este folosit în mod abuziv, teoriile conspirației fiind mai degrabă ipoteze. Mai multe gasesti pe http://ro.wikipedia.org/wiki/Teorie_conspirativ%C4%83