| DDaniell a întrebat:

Vreau sa stiu daca cineva intra in coma alcoolica, cat timp dureaza acea stare de inconstienta? Adica pana se trezeste din "lumea viselor"

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Foarte posibil sa nu mai iasa din coma

| neutrino a răspuns:

Dintr-o coma alcoolica se mai poti trezi sau nu, ca si dintr-o coma de alta natura. In asemenea cazuri se cheama salvarea.

| minrest a răspuns:

Poti foarte bine sa nu te mai trezesti deloc, ca din orice coma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut.E posibil sa nu mai iasa deloc, trebuie dus imediat la spital sa-l intubeze ca fiind beat dreacu, uita sa mai respire.

| Admunssen a răspuns:

Timpul este proportional cu cantitatea de macheala. De la o anumita cantitate de alcool bauta, coma poate tine pana la reaparitia dinozaurilor.