| Alle02 a întrebat:

Salutare,as vrea sa stiu 5 citate care va plac mult! big grin

15 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

"totul se intampla cu un motiv"
"nu lasa niste zile proaste sa te faca sa crezi ca ai o viata aiurea"
"O sageata poate fi proiectata doar daca e trasa in spate. Cand viata te trage iapoi prin greutati, inseamna ca te lanseaza catre ceva grozav. Deci concentreaza-te si asteapta"
"Nu te stresa cu

| Drolja a răspuns (pentru Adry05):

Cu terminarea citatului.

| Adry05 a răspuns:

Am postat mult mai multe, nu stiu de ce doar pana acolo mi-a pastrat.

| Shammal a răspuns:

Exist
Totul este unu si Unul este totul
Cea ce dai aceea primesti
Schimbarea este constanta
Esti iubire, esti o fiinta minunata

| Inferno a răspuns:

"Acesta este unul dintre marile secrete ale vieţii - să-ţi vindeci sufletul prin intermediul simţurilor şi simţurile prin intermediul sufletului." - Oscar Wilde.

"Sexul este la fel de important ca mâncatul sau băutul şi trebuie să facem ca poftele sexuale să fie satisfăcute, cu tot atât de puţine restricţii şi fără falsă modestie, ca în cazul celorlalte pofte." Marchizul de Sade.

"Dumnezeu a murit." - Friedrich Nietzsche

"Viaţa nu iartă slăbiciunea." - Adolf Hitler

"În dicţionarul meu personal, cuvântul "imposibil" nu există." - Napoleon Bonaparte

| mentholinks a răspuns:

Imi plac alea din Biblie, restul sunt vrajeli.

| suffarstar a răspuns:

1.even cold november rainwinking

| suffarstar a răspuns:

Personal îmi dau demisia din omenire.

Şi cum ne‑am măsura singurătatea, de nu ne‑am privi-o în ochii pierduţi ai femeii? Căci prin ei, izolarea îşi oferă o privelişte de infinit sieşi.

Cine să te vindece de tine? O tînără fată? Dar cine-i darnic pînă la jertfă, ca să-ţi preia
melancolia? Ce suflet pur, dornic de vis şi nefericire, să se-ncumete la o povară ce n-o
presimte? Şi-ai putea să-ţi lepezi otrava sorbindu-ţi primăveri într-o tinereţe defunctă? Sau
să pătezi ochi nevinovaţi cu greul întristării?

Oamenii înţelepţi, după ce au auzit legile spirituale, devin plini de serenitate, ca un lac limpede, adânc şi liniştit.

Naşterea este suferinţă, decăderea este suferinţă, boala este suferinţă, moartea este suferinţă, a fi unit cu ceea ce nu este plăcut este suferinţă, a fi separat de ceea ce este plăcut este suferinţă, a nu obţine ceea ce doreşti este suferinţă. Pe scurt, toate laturile experienţei făcute în cuget si în trup, cărora agăţarea le este inerentă, sunt suferinţă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Friendship is like peeing on yourself: everyone can see it, but only you get the warm feeling that it brings.

If you can't be a good example -- then you'll just have to be a horrible warning.

Un barbat poate fi fericit cu orice femeie atata timp cat nu o iubeste.

Instead of warning pregnant women not to drink, I think female alcoholics should be told not to ***.

Always remember you're unique, just like everyone else.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Uite si cinci serioase ca mi se tot repeta ca nu va iau in serios:

"When she transformed into a butterfly, the caterpillars spoke not of her beauty, but of her weirdness. They wanted her to change back into what she always has been.
But she had wings." – Dean Jackson

"Maybe we will meet again when we are slightly older and our minds are less hectic, and I’ll be right for you and you’ll be right for me. But right now, I am chaos to your thoughts and you are poison to my heart."

"The best people posses a feeling for beauty, the courage to take risks, the discipline to tell the truth, the capacity for sacrifice. Ironically, their virtutes make them vulnerable: they are often wounded, sometimes destroyed." – Ernest Hemingway

"We’re all lonely for something we don’t know we are lonely for. How else could we explain the curious feeling that goes around feeling like missing somebody we’ve never meet?" – David Foster Wallace

"Her coffee is getting cold as she waits for him to miss her,
While his cigarettes are running one after another, trying to forget her."

| Drolja a răspuns:

1. "Adam, nothing lasts for Eva"

2. "Dacă vrei să fii indianca mea, în frunte-o să-ți pun mândră namastea"

3."You should pay rent in my mind"

4. "I wanna treat you like my project: slam you on my desk and do you all night long"

5. "The main reason Santa is so jolly is because he knows where all the bad girls live"

| YesorNo a răspuns:

„In definitiv, nu anii din viata sunt cei care conteaza, ci viata din anii tai." - Abraham Lincoln
„Ca să-ţi pierzi capul, trebuie să-l ai." - Albert Einstein
„Citește! Citind mereu, creierul tău va deveni un laborator de idei și imagini, din care vei întocmi înțelesul și filosofia vieții." Mihai Eminescu
„Nu locuim într-o ţară, locuim într-o limbă. Patria asta înseamnă şi nimic altceva." Emil Cioran
"Sa creezi ca un Demiurg, sa poruncesti ca un Rege, sa muncesti ca un Sclav..." Constantin Brancusi
"Inseland, te pregatesti sa fii inselat." Nicolae Iorga

| iwanttodestroytheworld a răspuns:

1. Daca n-as fi fost Alexandru, un tanar condamnat sa cucereasca lumea, aa fi vrut sa fiu Diogene, un om liber.
2. Vesnicia este prezent pur.
3. Incearca sa fii un om de valoare, nu un om de succes.
4. Omul intelept nu spune tot ce gandeste, dar ce spune, gandeste.
5. Nu intelegi un lucru pe deplin decat daca poti sa i-l explici bunicii.

| SugusPulus a răspuns:

Buna!
Cati ani ai? happy

| intrebaricasemnulintrebatii007 a răspuns:

Tineretea imbatraneste, imaturitatea trece, ignoranta poate fi educata iar betia poate fi trezita. Dar prostia dureaza o vesnicie.
Aristotel