| Alexutzu1235918 a întrebat:

Am o nelămurire, în legătură cu ceva straniu
Am visat azi noapte, de fapt nu am visat ca a fost mai mult un coșmar. Eram într-o noapte la școală și în timpul pauzei a aterizat un OZN în curtea școlii, erau 3 extratereștrii și apoi deodată aud o melodie cu illuminații și toate luminile se sting și apoi extratereștrii au început să atace.
P.S: Coșmarul chiar este adevărat
Voi credeți în extratereștrii, illuminații?

Răspuns Câştigător
| aabaaab3278 a răspuns:

Hai sa-ti spun ceva: mass media te-a spalat asa de mult pe creier incat crezi ca o anumita rasa de extraterestri ne-ar ataca si ne-ar invada planeta, nu? Ei bine, ia gandeste-te daca ei sunt capabili sa ajunga aici de pe planeta lor aflata la o asemenea distanta, cam ce tehnologie au ei? Care este nivelul lor de inteligenta? Iti spun eu: este foarte dezvoltat si nu cred ca ar sta sa atace o planeta, mai ales cu niste fiinte inferioare lor. Da, eu cred in extraterestri pentru ca ar fi un act de egoism daca as spune ca doar noi existam in Univers.
Cat despre Illuminati, da cred si in ei dar nu cred ca fac ritualuri satanice sau alte prostii din astea, pentru ca in asa-zisul Illuminati siunt numai oameni inteligenti, importanti in societate nu cum vezi tu pe Youtube.
Asa ca stai calm, nu te mai panica, visul tau a fost o dovada ca tie iti este frica de aceste lucruri si las-o mai moale cu panaramele alea de documentare de pe Youtube. Sunt curios cum aratau extraterestri din visul tau happy

5 răspunsuri:
| Pardelian a răspuns:

Eu sunt adeptul teoriei conspiratiei si cred in extraterestri si in iluminati

| D5e1n3i5s9a a răspuns:

Cosmarul nu are cum sa fie adevarat pentru ca, visurile, cosmarurile, etc sunt doar inchipuiri de ale noastre. Probabil te-ai gandit in ziua respectiva la ceva de genul, iar subconstientul tau a "lucrat" asupra acelor ganduri si a rezultat cosmarul tau.
P.S. Nu zic ca eu cred in extraterestrii, daar...cu siguranta exista si alte vietati pe alte planete. happy

| Alexutzu1235918 explică:

Atomic123. Extratereștrii erau verzi, li se putea vedea creierul printr-o protecție transparenta și aveau limbă foarte ascuțită. Semănau puțin cu broaștele, și se urcau pe pereți.

| dragos120 a răspuns:

Priveste asa: creierul tau dea lungul timpului acumuleaza tot felul de informatii in graba. In somn o parte din informatiile alea incearca sa le organizeze si de multe ori nu iasa perfect, creand povesti fara sens legand diverse evenimente si inchipuiri, ala e un vis. Si ce-i drept, unele pot fi putin infricosatoare happy

Acum referitor la extraterestrii, cea mai apropiata stea e la ~4 ani-lumina, adica la ~40 000 000 000 000 km. Deci ai nevoie de ceva serios mai eficient pentru a strabate distanta asta in timp util, deci trebuie sa fii mult mai avansat decat rasa umana.

Iti pot garanta, chiar si fara dovezi, ca niciun fel de entitate extraterestra nu a vizitat pana in prezent Terra, pentru ca e stupid sa mergi atat doar pentru a speria nista oameni in padure. E ca si cum tu ai face eforturi mari sa comunici cu un musuroi de furnici. Nici planeta noastra, nici noi nu constituim vreun interes pentru vreo civilizatie extraterestra. Si bineinteles, o posibila astfel de entitate inteligenta nu ar reactiona cum vezi prin fake-urile de pe youtube, nu ar fi nici salbatica, nici primitiva.