| nonamesite a întrebat:

Se cunosc notele la test dint.o clasa cu n elevi, precizati media clasei, cati elevi au promovat testul si cati nu au promovat, media elevilor
promovati. e pentru informatica

2 răspunsuri:
| ThePathWalker a răspuns:

Daca puneai o intrebare cu scopul de a invata/intelege te-as fi ajutat, dar asta ar fi trebuit scoasa de pe site.

| cosmin34092 a răspuns:

Si nu stii informatica sau matematica? Ah, vrei programelul scris de-a gata. Cauta in alta parte!
Nu esti in stare sa scrii un if(nota[elev i] > 5) si mai stiu eu ce bazaconii.