| frumusikaubita_7133 a întrebat:

Se tot zice ca pe 21 decembrie 2012 va avea loc sfarsitul lumii... e adevarat?worried

31 răspunsuri:
HepHap
| HepHap a răspuns:

@ diana

Esti emo? laughingMie nu mi-e totuna daca vine sfarsitul lumii in 2012 sau in 2112 laughing

@ FastPlayer

Te cam contrazici acolo. Daca Dumnezeu a facut planograma, si numai el stie ce-a bifat acolo, de unde stii tu ca Apocalipsa e inimaginabil de aproape? Ei, uite ca unii si-au imaginat: 2012. E destul de aproape, nu?

@ frumusikaubita

Oamenii care au debitat chestia asta vor sa vanda niste carti. Si nu vorbesc de Nostradamus, ci de cei care scriu despre el si ii interpreteaza cuvintele cum interpreteaza Neti Sandu astrele. Toate profetiile lui si ale mayasilor, si ce alte fantezii mai invoca "scriitorii" astia, trebuie sa aiba impact si sa se vanda. Vei vedea, dupa 2012, se vor da la tipar carti despre asteroidul ucigas din 2017...

| juniper a răspuns:

@frumusikaubita hai sa vedem ce se va intampla, ca daca ne aruncam asa nu rezolvam nimic, nici oamenii de stiinta nu stiu cu exactitate ce se va intampla, tot ce putem face este sa asteptam, dar nu cred ca va veni sfarsitul lumii.

| andrei_5514 a răspuns:

Sfarsitul lumii in sensul distrugerii rasei umane, nu va veni (Luca 21:32). Ceea ce va veni, este sfarsitul oamenilor rai si a tot ce este rau (inclusiv Satan). Despre acest moment numit in biblie Armaghedon (Apocalips 16:16) se spune ca numai Dumnezeu stie cand va veni, si nimeni nu va intui data precisa (Matei 24:37). Totusi, discipolii l-au intrebat pe Isus cand va veni, si Isus le-a dat indicii care s-au implinit in zilele noastre (Matei 24 - mai multe versete solicitati-mi personal).

| Ianna33 a răspuns:

O intrebare aiurea dupa parerea mea...in fine, raspunsul este nu.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Potoliti-va, oameni buni! Ati rezolvat toate celelalte probleme si doar asta va mai framanta?! Fiti buni, indulgenti si intelegatori, ajutati cand puteti pe altii mai nefericiti ca voi si bucurati-va de fiecare zi pe care o traiti!

| lia a răspuns:

Daca tu crezi ca asa este, atunci este adevarat. Nu te lasa influentata de altii.
Eu nu cred in asa ceva, nu cred ca exista sfarsitul lumii. Doar sfarsitul unei etape. happy

| xibalba a răspuns:

Ce superstitioasa esti. Si daca ar fi, care e problema? ti`e teama ca nu vei face tot ce ai chef pana atunci? pai poti incepe de pe acum, prin renuntarea la gandurile astea negative si traieste`ti viata, lasa speculatiile cretine ale unor oameni care nu stiu decat sa bage spaima in populatie, negandindu`se ca sunt persoane care sufera de boli (de inima), iar o veste ca asta le poate fi fatala!

| alexutzu00791 a răspuns:

Nu...cati ani ai?laughing

| Pho3nix a răspuns:

Voi fi bucuros ca vine vacanta de iarna.

| Slowmotioon a răspuns:

Nu nu cred, lucru asta! Daca crezi in dumnezeu nici nu are rost sa iti pui o asemenea intrebare! Dumnezeu la timpul stabilit de el va aduce sfarsitul lumi! De fapt suntem la sfarsitul lumiii, niici nu ne putem imag9ina cat de aproape, suntem la APOCALIPSA. Ultima carte care trebuie sa se implineasca!

| Letytzy@ a răspuns:

Sfarsitul lumii il anunta de multi ani si a nu venit dupa cate se vede. Numai Dumnezeu stie cand va veni sfarsitul lumii, noi nu avem de unde sa stim.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Nu e adevarat.stai linistitawinking

| covexrobu a răspuns:

Probabil ca este adevarat probabil ca nu este adevarat. Dar as vrea sa te intreb daca tu din aceasta cauza nu poti dormi noaptea? Ce te intereseaza asa de tare cand se va intampla asta? Poate vei muri pe 20 decembrie calcata de masina si nu o sa ajungi sa traiesti ziua respectiva si atunci ce o sa faci? Gandeste-te ce frumoasa e viata si merita traita. Bafta.

| Tabii. a răspuns:

Mai tii minte ca asa se spunea si in 2008 parca nu mai stiu sigur daca atunci, dar am inceput sa plang de nu mai puteamlaughing si sunt sigura ca nu va fi nici un sfarsit... cel putin acumbig grin

| DeeaPustoaica a răspuns:

Nu este adevarat. Sfarsitul pamantului sau asa zisa apocalipsa va avea loc cand va vrea Dumnezeu. Nu exista o data exacta. Mai ales ca pamantul va fi distrus atunci cand va fi poluat la extrem si va fi secat de resurse! Asta se va intampla DATORITA OMULUI!

| noname1235454544554 a răspuns:

Fals - asa se zicea si in 2000 si nu a fost - oricum noi in Romania suntem cu 50 ani in urma si vine mai tarziu laughing

| Natassha a răspuns:

Trebuia sa fie pe 09. 09. 09...

| VladDu a răspuns:

Ai facut bradu?laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NUhappyt asigurhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, ubita...si vom muri cu totii...noi, care suntem in floarea varstei...sad Ce trist...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar cand taie bunicu porcu sad rolling eyes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu ce crezi?

| rrrrrrrrrrrrrrrrrr a răspuns:

Vom trai si vom vedea pina la proba contrarie ..asteptam!

| b3bita a răspuns:

laughing sigur ca da... tu ce credeai ca vei imbatranii aici pe Pamant? Ma ce idei pe ea...

| premamotion a răspuns:

O simpla cautare pe Google intoarce circa 182. 000. 000 rezultate. Asta ar trebui sa ne puna pe ganduri. Sunt foarte multe materiale si in romaneste despre 2012, si eu zic ca merita citite: http://www.google.ro/search?hl=ro&q=2012&btnG=Căutare&meta=lr%3Dlang_ro

| premamotion a răspuns:

Oricum, se vorbeste despre sfarsitul timpului, nu al lumii!

| Justmeee a răspuns:

Mdastraight face...nu cred...asa zic in fiecare an...asa era si cu gaura neagra si tot n-am muritlaughing...si daca as crede nu mi-ar fi frica... mi-as trai fiecare clpia din viata ca si cum ar fi ultimabig grin

| Johanna_9281 a răspuns:

Nu cred asta. Nimeni nu poate sti cand va avea loc sfarsitul lumii.

| diana_2054 a răspuns:

Eu una cred ca nu. Oricum ca se va intampla pe 21 dec 2012 sau altadata nu prea mai conteaza.

| chitz_6355 a răspuns:

Sfarsitul lumii va fi cand va vrea Dumnezeu. Televizorul minte uneoari asa ca nu trebuie sa crezi in tot ce spun oamenii pentru ca nu este adevarat. xoxo.