| maad08 a întrebat:

Ştie careva site- uri care te ajuta sa înveti matematica?sad Sunt la profil de mate- info, nu stiu ce caut aici, si nu ma prea descurc la matematica. Daca stiti, va rog puteti sa ma ajutati? big grin. Multumesc mult!:*tongue

Răspuns Câştigător
| xibalba a răspuns:

Http://images.google.ro/......tp?/imgres eu am asa ceva. Contine probleme rezolvate de clasa a 10-a practic intelegi mai bine exercitiile si rezolvarea lor. Editura paralela 45 a publicat astfel de materiale pentru toate clasele de la 1-12... deci le poti gasi in librarii si pentru clasa a 9-a.

2 răspunsuri:
| MisterKat a răspuns:

Salut! Daca esti la profil de mate-info si spui ca nu stii ce cauti acolo si ca nu te descurci la matematica, de ce nu te transferi la un profil de uman, filologie? Scapi si de griji, probleme. Din clasa a 11-a nu mai faci mate, fizica, chimie, bio. Vei face doar info si stiinte(o materie super usoara.). In plus nu vei fi obligat sa dai BAC-ul la matematica. Deci nu o sa ai nevoie de meditatii(care inseamna bani multi), mai putin stres si o sa ai viata faina la liceu! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la filologie ca la mate-info e greu ma