| anonim_4396 a întrebat:

Sunt multi destepti aici care se pare ca stiu aproape la perfectie teoria relativitatii, stiu despre quarci, despre faptul ca viitorul poate afecta trecutul si multe alte nebuneli.
Oare ei de ce pana mea nu s-au facut profi universitari/cercetatori sau altceva? Adica de ce isi pierd timpul aici pe TPU?

9 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Viitorul nu are cum afecta trecutul, Eventual invers, da, aste e plauzibil.

| RoCkKiD a răspuns:

La fel ca tine, avem mult timp liber.

| RAY a răspuns:

Ai niste prejudecati si tu, daca omul intreaba ceva sau stie ceva nu inseamna ca sunt genii sau cercetatori

| doctorandus a răspuns:

De fapt, nu, viitorul nu poate afecta trecutul, este doar o interpretare proasta a unui experiment real.

| SG1995 a răspuns:

Eu unul nu mă consider geniu, și după ce l-am văzut pe Papahagi și Neamțu am decis că în România a fi intelectual de cele mai multe ori înseamnă a mâncă.

| mastadont a răspuns:

E plin de genii neînțelese pe aici. Răspunsul e simplu, pentru că nu știu totul. Pune-i să-ți exprime matematic aceste teorii și o să vezi că habar nu au pentru că cunosc doar cel mai elementar nivel al teoriei și habar nu au cum s-a ajuns la un așa rezultat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E greu examenul laughing
Mda, cei de care pomenești nu prea se limitează la a-și exprima părerea. Tare enervanți...

| elcosmin a răspuns:

Kazymir, am pus unele intrebari de vreo doua ori pe aici, si tot n-am primit raspunsuri concrete. De exemplu cand i-am pus sa-mi dea niste exemple de facultati ca sa stiu din ce sa-mi aleg, ei imi raspundeau: "alege ce-ti place". Deci te sustin la faza cu "sunt destepti pe aici" laughing

| Demetrov a răspuns:

„ Prostul dacă nu-i fudul, parcă nici nu-i prost destul. "