NOname
Întrebare recomandată | NOname a întrebat:

Teoretic vorbind, cum credeţi că vor arăta oamenii peste 100.000 de ani (dacă rasa umană va supravieţui până atunci)?
Iată ce pronosticuri fac oamenii de ştiinţă, un artist şi un genetician, creând şi imagini care "spun" cum ar putea arăta chipurile oamenilor peste multe milenii de acum încolo.
http://www.descopera.ro/......lerie-foto
Cum vi se pare?

Răspuns Câştigător
| Leocerba a răspuns:

Eu cred ca maseaua de minte va juca un rol crucial in evolutia rasei umane...si nu-i nimic de ras in treaba asta, da?!
Avem nevoie de maseaua de minte ca de o confirmare, chiar daca ea va putea fi mai cartilaginoasa, asa, ca doar nu-i nevoie de o masea rigida pentru a-ti demonstra existenta propriei minti, in conditiile in care lumea va deveni un loc mai sigur si mai bun pentru noi toti.
Maseaua de minte este cheia, parerea mea...
In concluzie, rasa umana va avea gura plina de masele de minte in viitor, posibil 2-3 randuri, ca la rechini, sa fie acolo, iar daca vrei sa controlezi specia, ii scoti toate maselele de minte, o lasi stirba si imediat ce umanoidul deschide gura sa spuna ceva, te-ai prins cu cine ai de-a face.
Plecand de aici, s-ar putea sti ca stomatologia mintii va fi o indeletnicire de viitor si... OPRESTE-MA ca bag seama ca am inceput un roman chiar aici laughing

103 răspunsuri:
| AnyAnA99 a răspuns:

Asa imi editez si eu pozele pe un program de pe telefon laughing sincer, mi se pare cam exagerat cu ochii aceea mari...

| mirciu1234 a răspuns:

Eu cred ca vom fi niste mutnti ca sunt prea mult poluate padurile orasele si tot restul.Nu stiu zic si eu

| Essencest11 a răspuns:

(dacă rasa umană va supravieţui până atunci) - se stie clar ca rasa umana va mai supravietui pana in 4, 5 miliarde de ani.Inca suntem semicivilizati, suntem cu mult inferiori. Deci nimeni nu stie cat de mult vom evolua in vitor ca sa putem face alt pronostic.

| Andrei123Andrei a răspuns:

Ce oachesi sunt! laughing

| NOname explică (pentru Andrei123Andrei):

Da, nişte melci umanoide. : ))

| Adusca a răspuns:

| CinevaCuNumeDiana a răspuns:

De fapt parerea mea era cu totul alta de cea a specialiștilor. ceva de gen oameni cu tatuaje multe... multe multe bijuterii. masini cit mai mici și comode. foarte mult machiaj cu foarte puține lucruri (chițibușe) pe lîngă ei. cam asta e părerea mea sper că va plăcut

| NOname explică (pentru CinevaCuNumeDiana):

Da, CinevaCuNumeDiana, mulţumesc, ne-a plăcut.
Deşi întrebarea se referea la schimbări biologice, dar e bine şi aşa. : )

Asa ceva numai Dumnezeu stie.Nici macar Einstein nu poate sti cum vor arata oamenii peste 100.000 ani. Funda?

| NOname explică (pentru AnDrEeUtZa12RaInBoW1315CoOl99GiRl2002octomber):

1. Care Dumnezeu?
2. *Mai ales Einstein. Căci e mort.

| NEon222 a răspuns:

Exista doua variante.ori ne trezim.ori murim..parerea mea.

| AndreeaFrumusika a răspuns:

Cu ochii mari, culoarea parului va fi portocalie si mai cred ca mai bine nu traim peste 100.000 de mii de ani ca sa nu avem ochii bulbucati.

| Oniga_Costi_1998 a răspuns:

Nu cred ca va dura atata pana la urmatoarea mare schimbare.razele spatiale din afara sistemului solar ne va schimba adn-ul si nu cred ca vom arata asa deoarece deja a aparut copi cu capacitati telekinetice si telepatice asa ca iti sugerez sa te pregatesti pentru urmatoarea schimbare. chipul nu se va shimba prea mult uitate in jur chiar si unul pintre prieteni tai ar putea trece prin aceste transformari