| anonim_4396 a întrebat:

Toate tipurile de celule au aceeaşi formă de nutriţie? Adică toate se hrănesc cu aceelaşi tip de hrană?
M-ar interesa cu ce se "hrăneşte" celula Natural Killer.Pentru cei ce nu ştiu aceasta are o funcţie vitală organismului înafară de reglarea imunităţii aceasta distruge celulele anormale şi celulele maligne.

Răspuns Câştigător
| ThePathWalker a răspuns:

Unele sunt aerobe, iar altele anoerobe (chemotrofe sau fototrofe). Mai sunt si combinatii. NK sunt desigur aerobe, adica ard glucoza in general.