| patriciuca a întrebat:

Totusi se zvoneste ca va veni sfarsitul lumii.este adevarat? sa cred asa ceva?

13 răspunsuri:
| Paulla a răspuns:

Logic, ar trebui să crezi în ceva doar dacă lucrul respectiv poate fi demonstrat.

| Romanian a răspuns:

Prostiile mayase, sau ale altor culturi care coincid sau care pot fi interpretate concordant cu cele mayase nu se vor indeplini.Nu-ti fa griji,pana la sfarsit mai avem un razboi mondial,care se configureaza din ce in ce mai mult:Iran-Rusia-China+majoritatea musulmanilor si mare parte din celelalte natiuni asiatice versus SUA,UK,NATO,Israel,EU si multi altii.Mie mi se pare ca e de ajuns pentru un razboi modial. Evenimentele recente nu fac altceva decat sa alimenteze si sa dea argumente pentru aceasta teorie.Din pacate,si Romania va fi implicata,avand in vedere ca suntem o granita intre Est si vest(in Europa), de partea vestului, din pacate.Nu ca ar fi mai bine cu estul.Deci,pregateste-te pentru razboi, nu pentru apocalipsa.

| negru30 a răspuns:

Sa nu crezi decat ce vezi - nu mai te gandi - Sarbatori fericite

| DomineRex a răspuns:

Bine inteles ca v-a venii sfarsitul lumii, nu stii ca orice are un inceput are si un sfarsit?
Crede-ma sfarsitul tau va fi primul, iar apoi o sa vina si sfarsitul lumii.

| deceeu a răspuns:

Indubitabil

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faza cu catastrofele si crimele, tot ce scrie in apocalipsa lui ioan, se adeveresc mai mult pe zi ce trece, dar Dumnezeu face cum vrea si cand vrea, chiar si in acest moment ar putea sfarsi viata tuturor celor de pe planeta.
Eu te sfatuiesc sa fii calma si sa astepti pina la "punctul culminant" caci atunci se va desfasura totul si vei sti ceea ce te intereseaza, acum sunt doar opinii, nimeni nu iti poate arata dovezi clare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred asa ceva omul mereu se gandeste la rau in loc sa facem ceva noi numa la rau ne gandim ce gandire primtiva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu va fi nici un sfirsit; niciodata. Dumnezeu nu a facut lumea pentru a o distruge.La multi ani si multa sanatate.

| roxanarooxy a răspuns:

Eu nu cred chestia asta.nimeni nu stie cand vine.

| alledawn a răspuns:

Cum vrei. dar nimic nu e sigur. Astfel de lucruri nu se pot stii si nici preveni. Cand va veni sfarsitul lumii, asta va fi. Trebuie sa traim fiecare zipt ca niciodata nu stii cand ai putea sa mori, cand ar putea sa vina sfarsitul lumii. Dupa mine poate sa vina foarte bine si maine, dar si peste 100 de ani laughing

| CARTE88 a răspuns:

Daca nu a fost safarsitul lumii in 11.11. 2011 inseamna ca nu va fi niciodata. Sarbatori fericite!

| ady100300100 a răspuns:

Eu as zice ca nu.La televizor se spun tot felul de tampeni. sa nu uiti funda