| Holocaust a întrebat:

"Trăim singuri.Murim singuri. Orice altceva e doar o iluzie."
Păreri?

32 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Ce vorbesti nenea? In mine au fost intodeauna doi.Numai eu stiu cit m-am chinuit sa-i fac sa se-nteleaga si inca mai au scapari.

| CoquineNoire a răspuns:

All by myself...don't wanna be all by myself...

| Dumnezău a răspuns:

Asa,si sa raspund la intrebare,ca sa nu se zica ca am trecut degeaba pe aici.

Oamenii,cum majoritatea au nevoie de un colectiv in care sa se integreze mereu,la mai multe etape ale varstei,creeaza prietenii,pentru ca nu ii intalnesti, asa zice filosofia mea beata, ii creezi.Sunt ca un fel de clone ale tale,care difera putin in opinii,pentru ca foarte multi, mai greu se inteleg cu un om care e diametral opus in conceptii, si mult mai usor il asimileaza si se lasa asimilat de unul cu care rezoneaza in pareri.Dar nu se rezuma toata chestia asta la prietenii...ci la toti astia pe care ii porti dupa tine in viata,fie ca le zici parinti,prieteni,iubiti,soti etc. Se creeaza in mintea noastra ideea ca oamenii nu se abandoneaza unii pe ceilalti,si asa ajungem sa credem ca o sa avem mereu acel sprijin sau ajutor emotional,cand de fapt, atunci cand totul se termina, esti mai singur si mai gol decat ultima prostituata din Babilon.Mi s-a deblocat contul! Aww Yeah!

| shadovv a răspuns:

Singur? Adica? Cine a mai zis o si pasta?

| Woodenpints91 a răspuns:

Eu sunt mai mulţi. Îmi inventez prieteni noi cu care să vorbesc pe care-i uit la prima beţie, iar ei nu se supără.
Acum pe bine, eu chiar şi când sunt singur am cu cine vorbi.

| muffy1 a răspuns:

De fapt citatul care descrie mai bine viata e dat de orson welles:
"Ne nastem singuri, traim singuri si murim singuri. Doar prin dragoste si prietenie creem iluzia de un moment ca nu suntem singuri."

| Holocaust explică (pentru muffy1):

îl ştiu pe cel al lui Orson.Asta e altceva...
http://data.whicdn.com/......_large.gif

| AndraNicoleta a răspuns:

Macar nu ne nastem singuri happy

| AndraNicoleta a răspuns:

Ehh...viata in general n-are logica.
Stii vorba aia...din pamant, ne intaorcem in pamant...suntem pan' la urma niste frunze-n vant!
Nu mai cauta raspunsuri. happy

| AndraNicoleta a răspuns:

Pai si ajungem exact la dilema topic-ului. Tot singura ramane...

| AndraNicoleta a răspuns:

Clar laughing

| DanAmarandei a răspuns:

Iluzie? Adica mie mi se pare ca sunt casatorit sau de fapt nu sunt, mi se pare ca am un frate/sora sau am? E adevarat, nimeni nu va trai viata mea in afara de mine indiferent cine ar fi, dar eu, cel care o voi face (da, singur) o voi face in prezenta unor oameni (parinti/sotie/copii/prieteni etc.) Care nu sunt iluzii.

| negru30 a răspuns:

Schimba numele si stam de vorba - auzi " porno " si Dumnezeu

| Holocaust explică (pentru negru30):

Eu încă râd,că ştiu despre ce-i vorba.laughing
Tu,în schimb, ai putea da un răspuns ceva mai folositor.Ah, şi nu-ţi face griji.Nu-i vorba de Dumnezău ăla al tău care stă pe un norişor...

| negru30 a răspuns (pentru Holocaust):

Razi tu razi Harap Alb - pe bune schimba numele - este urat rau

| GusWaters a răspuns (pentru negru30):

Iata-ma,eu,pacatosul,cel ce am adus pe aceasta biata fata,ce odata numele Holocaust purta, pe caile pierzaniei, ale pacatului si ale numelor al dracu' de lungi.Fie mie dupa voia acestei societati nocive si nemiloase! Jedi Master eu sunt, iar a mea Padawan ea este.

| GusWaters a răspuns (pentru Holocaust):

Stupid cartoon! tongue

You're gonna kill me for this!

| Holocaust explică (pentru GusWaters):

Yep.I'm gonna kill you...slowly and painfully. devil

| GusWaters a răspuns (pentru Holocaust):

Totusi,eu chiar nu inteleg ce vede lumea la Sponge Bob.E un burete nenorocit! Cu Looney Tunes ce facem? Cu Johnny Bravo (cocalarul original) ce facem? Cu povesti din poporul maghiar ce facem?

Ah, da, si daca mi-o aduci pe Emma Stone te las sa ma omori cum vrei. day dreaming

| Holocaust explică (pentru GusWaters):

Bitch,please.
E Buretele Bob Pantaloni Pătraţi pentru tine.
Face parte din copilăria mea,la fel Johnny Bravo, seria Looney Tunes & co., doar că e mai epic.
Emma Stone zici? Varianta Easy A sau cea încărcată cu TNT?batting eyelashes

| GusWaters a răspuns (pentru Holocaust):

Stiu cum il cheama. Sponge Bob Square-Pants,si il mai stiu si pe Patrick,si parca pe Squidward,parca asa il cheama pe cel din gif-ul pe care l-ai folosit tu. Oricum,copilaria mea a fost mai epica decat a ta,pentru ca eu am avut ceva epic: TELETUBBIES. devil

Emma Stone unde o gasesc cu TNT? Nu cumva in The Amazing Spider-Man,care iese anul asta? Mie imi place in Easy A, ca e cam curvistina, da' tot frumoasa ramane.Si mai e epica in The Help.Cred ca e una din putinele actrite, din ultimii 20 de ani,care te da peste cap,si la cum arata, si la cum joaca. Emma, marry me!batting eyelashes

| Holocaust explică (pentru GusWaters):

Da.Tu eşti Squidward,semănaţi.:p
ştii că avem generaţiile chiar apropriate şi că am prins şi eu sezonul cu Teletubbies,nu? Nu mă faci tu aşa de uşor la capitolul "copilărie epică".
Emma Stone,da, e o actriţă bună.Din alte puncte de vedere, te las pe tine să comentezi.Eu rămân cu Joseph Gordon-Levitt(dacă ai văzut 500 Days of Summer)momentan.Nu ştiu dacă ai auzit de el.

| Dumnezău a răspuns (pentru Holocaust):

Cum dracu seman eu cu chestia aia rotunda,cu urechi mari si racita? Doar ce am fost racit,cu gatul,si acum simt niste gol prin spate,cred ca nu mai duc plamanii,simt cum bate aerul in ei. Oricum,nu stii cum arat, si daca ar fi sa relationez cu un caracter din desenele ce le-am vazut eu in cariera mea, cel mai probabil ala e Charizard.Ai fi prins tu Teletubbies,dar eu am prins ceva si mai epic, Atomic.FYI, Atomic era un post de muzica prin 99-2000, si ascultam cu ai mei BSB si Britney Spears, ca atunci erau tineri. Epic times!

O actrita buna? Are u fukin' kiddin' me? Fata asta nu face 30 de ani, si pun pariu pe tot ce am mai de pret, ca va avea deja un Oscar.Si,ma dezamagesti.Joseph Gordon Levitt, il stiu de vreo trei ani, de dinainte de 500 Days of Summer.Si,apropo,JG-L o sa joace si in Batman-ul de anul asta.Am auzit de o gramada de actori,my power you don't underestimate,young Padawan. Daca vrei ceva bun,si actoricesc,si la moaca, baga niste Ryan Gosling, mai ales Drive si The Ides of March. Owned in movies! BURN! :p

| Holocaust explică (pentru Dumnezău):

Eu n-am răcit iarna asta, şi ştii de ce? Pentru că sunt şmecheră şi răcesc doar vara.straight face
Dacă Atomic era de prin '99-2000,asta înseamnă că şi eu l-am prins, deşi nu ştiu cât de interesată putea fi o puştoaică de 3-4 ani de TV.Nu prea îmi aduc aminte de el... o__o
Să înţeleg că te pricepi şi în domeniul filmelor, atunci. ştiam de Ryan Gosling.Nu prea mă fascinează moaca lui. Nice try,"potato" boy! :p

| Dumnezău a răspuns (pentru Holocaust):

Dar oare de ce racesti vara, asta e intrebarea...if you know what I mean.Cred ca berea a fost de vina la mine, dar nu mai racisem de 5 ani, asa ca seems legit.Nu iti aduci aminte de el,ca nu l-ai prins! :P Mie imi placea mereu sa ascult melodia asta, cand o dadea, si dadeam din cap ca robotii aia albastri retardati:

http://www.youtube.com/watch?v=68ugkg9RePc&ob=av2n

Girl,please.Ti-am zis ca se poate vorbi cu mine despre absolut orice, mai ales de filme.Nu stiu de ce nu te fascineaza fata lui Gosling,dar daca ai vazut "Crazy,Stupid, Love" ii zice Emma Stone la un moment dat, cand il vede dezbracat: "Seriously?! It's like you're photoshoped" si poate corpul te baga in boala.Si nu-s potato, ucenica mea!

| Holocaust explică (pentru Dumnezău):

Răcesc că răcesc.Obraznică nu sunt.:>Numai proştii răcesc vara.Poate e de vină karma. Când eram mică,râdeam de fraierii care răcesc vara,şi am ajuns până la urmă să fac parte din ei.
Oricum,ştiu melodia aia! Ha! E cretină rău, într-un sens bun. încerc să mă gândesc la una mai epică, dar nu pot...Dar la fel de bine puteai da din cap pe asta: http://youtu.be/rog8ou-ZepE ...sau băgai un dans de-ăla retard pe MC Hammer.
Da, poate că arată destul de bine, dar are 32 de ani aproape, şi nu mă lasă conştiinţa.:))
... ştiu că nu eşti potato.De-aia am pus în ghilimele.

| cucarachaalien a răspuns:

Complicata ideea asta de singuratate. mie imi da batai de cap de fiecare data cand imi trece prin minte. habar n-am, totusi tind sa cred ca nu e chiar asa.

| Cretzule a răspuns:

Adevarat

| Reek54 a răspuns:

Lol.

| PedoBarbie a răspuns:

Afirmaţia e foarte corectă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai dreptate.dar nu e mai putin adevarat ce este scris; din pomul acela sa nu mancati caci negresit veti muri.sau; fiindca nu ai ascultat, tarana esti si in tarana vei merge, pamant esti si in pamant te vei intoarce caci din esti esti luat.nu am spus-o eu ci Dumnezeu.are si el dreptate.