| 211wasgnij a întrebat:

Un proaspat tata isi tine azi noul nascut in brate. Totul ii merge perfect: are o sotie frumoasa si iubitoare, doi socri cu care se intelege mai bine decat cu parintii sai, o slujba bine remunerata si dupa ceva timp de asteptare, are si el o alinare pentru batranetile ce inca nu au aparut la zare.
Toti se intreaba cu cine va semana aceasta si dupa caderea pufului si instalarea permanenta a parului, stalpul casei are un soc: el este saten, sotia e bruneta iar bebelusul este blond.
Rascoleste toata casa dupa vreo proba care sa-i demonstreze vinovatia sotiei, o interogheaza mereu in fiecare zi cu aceleasi intrebari timp de o saptamana pana ce deodata ii vine pofta sa-si vada nasul de casatorie care, culmea e blond si in zilele conceperii copilului a facut dragoste cu nevasta dar poate nu s-a prins nimic si acest prieten s-a gandit sa dea o mana de ajutor.
Ajuns la acesta il supune la cazne mai grele decat se presupune ca a exercitat Dominique Strauss asupra unei cameriste.
Raman buni prieteni la final.
Este fericit alaturi de sotia sa si copilul lor, desi e un tip conservator care nu uita infidelitatile celor pe care le-a iubit de-a lungul vietii si ce-i mai important nu iarta niciodata acest pas stramb.
De ce are parul blond bebelusul si de la cine?
Nu dau funda pentru raspunsuri hazli ci doar pentru cel corect, domnisoarele ar trebui sa stie.

Răspuns Câştigător
| FallingRain a răspuns:

Cand se naste un copil, are insusiri din toate rudele lui pe o raza de opt generatii. Ca sa-ti explic, o fata si un baiat au un copil, iar copilul poate sa arate ca si o bunica, o strabunica, si tot asa pana la o stra-stra-stra-stra-stra-strabunica, la fel si cu o matusa de care poate nici unul din voi nu stiti ca exista, sau un alt membru al familiei, care poate a murit si nimeni nu va poate spune nimic despre el sau ea. Ca sa nu se mai streseza atat persoana din povestirea pe care ne-ai spus-o, i-as recomanda sa faca niste teste genetice, care nu au cum sa greseasca, si-i vor spune exact daca este sau nu copilul lui.

20 răspunsuri:
HepHap
| HepHap a răspuns:

A luat gene recesive de la ambii parinti, se mai intampla. Bine ca n-a iesit negru...

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Poate suferea de (g)albinism!

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bineînţeles că nu e cel corect, pentru că am răspuns "la hoha" (vorba lui Smith).

| cristi202 a răspuns:

Hei, eu eram blond, f blond cind eram mic, desi parintii sunt ambii sateni. Si mai sunt si alti copii care dupa ce se nasc au parul blond, ca mai tirziu sa se inchida la culoare.

| NickiMinaj a răspuns:

Prietene,o sa fie saten ca maica-sa. eu am fost blonda blonda pana pe la gradi, dupa care viata m-a facut satena... (parintii fiind bruneti)

| Dmesss a răspuns:

Sa nu-mi spui ca s-a vopsit bebelusu...

| Bunny a răspuns:

Tipa e blonda vopsita?confused

| AlxMro a răspuns:

Datorita genelor. mamei! Mama mea a fost blonda cand era copila si de la 10 ani culoarea parului i s-a schimbat natural in brunet.

| RhoOphiuchi a răspuns:

De ce ar trebui sa stie domnisoarele? Doara e problema de doamne aici laughing

| Anonymus314 a răspuns:

O poveste foarte frumoasa,bebelusul isi schimba parul,poate bunicul,bunica sunt blonzi, poate stra-bunicii lui sunt blonzi cine stie?, copii isi mai schimba parul.

| FuckOnCocaine a răspuns:

Tu ești tatăl?!

| FuckOnCocaine a răspuns:

Mă rog, presupusul tată... laughing

| Bullweif a răspuns:

Gena pentru parul blond e recesiva, si se manifesta doar cand intalneste o alta gena recesivahappy poate ca parintii erau sateni, dar heterozigoti, si exact la copilul respectiv s`au nimerit 2 gene pentru culoarea blonda a parului, jumatatea recesiva de la fiecare parinte. Deci copilul este al lor, si este blond.

| sherlock a răspuns:

Nasul de casatorie! Mai e si scris ca in ziua conceperii a facut dragoste cu nevastasa, sau e doar o fraza cu mai multe intlesuri.

| 211wasgnij explică:

@ÉrotiqueConseils vreau alt raspuns, nu e cel corect.

| Marina1000 a răspuns:

Cand m-am nascut eu.m-am nascut bruneta la ten si la par plus ochii caprui spre negru.in timp, pana la 4-5 ani, am ajuns foarte blonda cu ochii albastribig grin.iar acum am 16 ani si am ochii verzi si parul satenbig grin.copii se schimba foarte mult.nu te lua dupa aparente.din blond poate ajunge brunettongue.

| EuCuTine a răspuns:

Din cate imi aduc eu aminte MJ a zis asa " eu sunt negru la piele dar acum sunt alb si copii mei sunt albi dar nu sunt adoptati ei sut copii meu naturali orice negru poate naste un copil alb" asa ca poate fi un raspuns bun. Sau o generatie din fam celor doi a avut un membru blond.

| Freky a răspuns:

Pai de la nas. sau de la socri?

| lary_8888 a răspuns:

Pff laughing
pai. poate socrii sau rudele apropriate sunt de culoare blonda.
eu am un verisor.
el este blond.
si a mostenit acest lucru de la strabunica sa.
si are si ochi albastri.
de unde?
parintii n-au ochii albastri.
dar strabunica da!
deci.
se mosteneste din familie.
funda?

| legs a răspuns:

Era un banc cu un cuplu de negri, carora li se naste un copil blond. Si tot chestionandu-l un amic, in incercarea de a-l ajuta sa afle raspunsul corect, cei doi ajung la concluzia ca tipul o avea putin mai subtire, suficient cat sa lase o raza de lumina sa patrunda la... locul fapteilaughing))))