| Meme10Memu a întrebat:

Un raspuns corect si castigator e ca o parola. Daca primele caractere sau cuvinte sunt gresite, pentru cel care intreaba, acesta nu mai trece la evaluarea restului de cuvinte si propozitii din acel raspuns. Asa se evalueaza un raspuns corect sau castigator. Cel care intreaba e clientul. Cel care raspunde e prestatorul de servicii. Clientul e stapanul celui ce ofera servicii sau da raspunsuri?

1 răspuns:
| Refresh0 a răspuns:

Nu este stăpânul. Pentru că prestatorul de servicii decide dacă sa îl ajute pe cel în cauza sau nu. E un act de bunătate. Dacă cel care întreabă i se pare că cel care îi oferă un răspuns și rupe din timpul lui pentru aceasta îi este inferior sau *slujitor* atunci avem de a face cu un complex de superioritate.