| LyHoney a întrebat:

Unde credeti ca se duce sufletul dupa ce mori? Ce crezi ca se intampla cu tine? Cel mai frumos raspuns primeste FUNDA!

12 răspunsuri:
| Prezidentul a răspuns:

Se duce in pamant, unde e mancat de viermi.

| mentholinks a răspuns:

Va avea grija Dumnezeu de noi dupa cum zice in Biblie a Lui este razbunarea dar tot El rasplateste.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Raiul si Iadul sunt inventii bisericesti.
Sufletul exista si este practic o particica de Dumnezeu.
Cauta ceva scris de Scarlat Demetrescu si ai sa te lamuresti.

| Copac13 a răspuns:

Ba nimic nu dureaza la infinit nici macar moartea deci cred ca ii ceva cu reincarnarea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista raspuns frumos, cu exceptia celor care cred in aiureli.

Studiez medicina de 3 ani (deci stiu cate ceva) iar dupa ce mori, the end.

Nu e nimic, nu sunt norisori cu ingerasi draguti care canta la harpa dar nici dracusori cu furci care fierb politicieni in cazane cu smoala.
Sufletul nu exista, viata in sine este limitata si la final se transforma intr-un abis infinit din care nu mai iesi niciodata.
Somn usor! happy

| TrăieşteClipa a răspuns (pentru anonim_4396):

Som usor si tie.
Cu 30 de ani de medicina tot nimic nu o sa stii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu stiu inca ce sa cred. Pot spune ca nu sunt o persoane bisericoasa care aprinde lumanari, da cu tamaie si tine icoane peste tot, dar cred in CEVA, iar acel ceva imi este alaturi mereu.
Eu tind sa cred in 2 posibile variante
1) Nu exista suflet, suntem doar corpuri care atunci cand ceva nu mai functioneaza bine incetam sa mai existam, organismul se opreste si adio
2)Daca lumea noastra exista, de ce nu ar exista si altele? Reinacrnarea ( nu pot spune ca, cred in ea dar cred ca este fascinanta) este ceva in nu cred neaparat dar o iau in coniderare. Am citit undeva recent ca emnele din nastere ar insemna poibile intamplari dintr-o viata anterioara

| dragos38 a răspuns:

La dracu, ca, e cald si bine laughing))

| Sweet155 a răspuns:

Cand mori sufletul tau merge mai intai in Rai pentru judecata si daca ai mai multe pacate rele mergi in iad iar daca ai mai multe pacate bune mergi in Rai.

| MayhemChimera a răspuns:

Hei.Care e fază stupidă cu raiul și iadul? Nu știu.Vek simți același lucru pe care l-ai simtit înainte să te naști.(nu cred ca se poate explică rațional această stare).Te vei contopi spiritual cu universul, cu natură, vei fi peste tot.(asta e doar din punct de vedere spiritual).Nu cred ca e cel mai bun răspuns, dar cred ca îți dai seamă ce vreau să zic happy

| Agenta000 a răspuns:

Sa spunem s acufletul se va duce in rai daca esti bun, si acolo va fi ca cea mai frumoasa zi a ta!

| Raducu301 a răspuns:

Conform bibliei sufletul ori vor veni ingeri domnului si il vor lua "acasa" adica in Rai (daca in trairea ta pe pamant ai fost Poacait ) sau daca nu ai fost pocait va trebuie ca sufletul tau sa mearga in Iad unde suferinta tine "vesnic".In momentul cand mori pratic trupul nostru nu mai ne este de niciun folos ci doar trairea noastra cu Dumnezeu ajuta sufletul sa mearga in Rai. Sper ca am ti.am dat o explicatie ajutatoare si ca am fost de folos!