| anonim_4396 a întrebat:

Unii oameni afirma ca nu exista extraterestrii si bolovanul asta de pamant pe care traiesc este unic in tot universul la fel si ei desigur.

Va dau urmatoarele date.

Oamenii de stiinta afirma ca exista cel putin 200.000.000.000 de miliarde de galaxii in universul observabil.

Atentie! Universul observabil cu tehnologia actuala!

Galaxiile sunt grupate in grupuri care la randul lor sunt grupate in roiuri si care la fel la randul lor sunt grupate in superoiuri de galaxii.

Sa facem un calcul.

Galaxia noastra are 100.000 ani lumina diametru si contine 400.000.000.000 de stele.

Fiecare stea are in jurul ei cel putin o planeta.

Faceti calculul si spuneti statistic cate planete sunt in galaxia noastra.

Veti insira rezultatul pe 20 de randuri.
Nu e nevoie laughing

Acum inca o intrebare.

Cate planete sunt in cele 200.000.000.000 de galaxii?

Nu e nevoie sa raspundeti pentru ca si Sunway TaihuLight se chinuie mult sa afle.

Concluzia:

Va las pe voi sa trageti concluziile.

32 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Concluzia e buna ca exista dumnezeu pentru ca el a facut toate smecheriile astea, singure nu se faceau cu big bangul de los cojones laughing

| anonim_4396 explică (pentru mgtow):

Facem pariu?

Bing bangul este rezultatul dintre ciocnirea a doua universe.

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

N-am cum sa fac pariu pentru ca nu intelegeti existenta lui dumnezeu asa cum nici noi cei credinciosi nu credem varianta evolutieiwinking

| anonim_4396 explică (pentru mgtow):

Dumnezeu= Extraterestrii.

Ei ne-au facut.

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

El nu e nici un extraterestru, asta e parerea ta, el ne-a facut pe toti

| anonim_4396 explică (pentru mgtow):

laughing)))

Pai e extraterestru ca nu e de pe pamant.

Terestrulaughing

Vezi ce prostii vorbesti.

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e extraterestru ca e ascuns unde stie el, astea nu sant prostii si e mai presus de extraterestrii si orice laughing

| anonim_4396 explică (pentru mgtow):

Trist.

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa stii ca eu cand ma rog la el ma ajuta sau cand ma simt rau dupa o rugaciune trece altfel crezi ca mai credeam in el daca ma rugam de pomana? Fiecare si le stie pe ale lui

| anonim_4396 explică (pentru mgtow):

Ai auzit de efectul placebo? laughing)

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

Estas chalado macho, e o gluma zisa de iberici. Ma duc la Dumnezeu sa imi vad viitorul vietii laughing

Bula
| Bula a răspuns:

Eu vad tot timpul extraterestrii.
Ba in zona cluburilor, ba in parcuri, sau chiar pe strazi.
Consuma ierburi, sunt prafuiti sau se alimenteaza chiar intravenos, dupa caz.
Av vederi ciudate, incrucisate, scot sunete incoerente si totii se cred mai mari de cat Dumnezeu si mai destepti de cat Einstein.
Se intampla mai ales in serile de weekend, dar nu numai.
Si da, sunt aici, printre noi, tot mai multi!
big grin

| anonim_4396 explică (pentru Bula):

Daca dai raspunsuri doar ca sa urci in clasament esti penibil.

| KodrutZ a răspuns:

Normal ca nu sintem singuri! Mai e dumnezo, fii-su, sfintul cremvusti, heruvimi, serafimi, si alte povesti.

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Mai spart cu sfantul cremvusti laughing)))))))

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai nu din ala vine fiul lui dumnezeu? Deci e clar ce forma are!

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Bine bine.

Dar de aia care ne viziteaza pe noi ce zici?

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai ne viziteaza care mai nimereste. Iti dai seama ca sunt nspe specii.

| Drimmero a răspuns:

Nu suntem singuri in Univers, asta este foarte clar! Era culmea sa fim singurii in ditamai spatiul/

| Sn4k3 a răspuns:

Pai normal ca nu suntem singuri, s-au si descoperit niste planete care seamana cu a noastra, doar ca unii cand spun extraterestrii se gandesc la omuletii verzi, de asta si neaga chestia asta.

| sublime89 a răspuns:

Oamenii care sustin asta sunt de obicei credinciosi, si vor sa creada ca zeul cutare a creat tot universul doar pentru noi. Pai atunci de ce a mai creat trilioanele alea de planete sterpe? Dar la astfel de oameni trebuie mai intai sa le explici ca exista si alte planete, si cam cate ar putea sa fie. am intalnit useri pe aici care credeau ca singurele planete care mai exista sunt cele 7 din sistemul nostru solar.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Partea cu 'fiecare stea are in jurul ei cel putin o planeta' sigur ai aflat-o de la oamenii de nestiinta.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Asa au zis oamenii de stiinta...

Ii contrazici cumva? laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Sigur n-au zis asa.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Te iau cu wiki ca mai mult nu meriti.

https://ro.m.wikipedia.org/wiki/Univers

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ia-ma cu ce vrei, numai sa aiba macar legatura cu ce ai zis tu. Nu scrie nicaieri pe wikipedia ca fiecare stea are in jurul ei cel putin o planeta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un om intelept a zis " Universul e gol ".
E o iluzie totul, nu exista nimic,daca iti bagi cutitul in mana nu te doare pentru ca nu e nimic.
Daca te duci in spatiu,te busesti de ceva pe acolo, nu o sa mori, pentru universul e gol, nu exista nimic, e gol ca o sticla fara nimic in ea.
Of of of.
Ma duc la CERN, trebuie sa le zic ce -am descoperit neaparat.

| LostInPark a răspuns:

Concluzia e ca putem fi sau nu o coincidenta unica in univers.

| Cliar a răspuns:

Si cu ce ma ajuta pe mine neaparat sa stiu sau sa constientizez ca sunt sanse mari sa existe extraterestii? Atata timp cat nu am avut si nu avem momentan contact cu ei sau ei cu noi nu imi influenteaza cu nimic viata de zi cu zi, explicit nu imi da nici un beneficiu in plus sa cunosc aceste lucruri. Stii, daca ai timp liber poti sa te informezi, dar daca nu ai parerea mea e ca mai bine te concentrezi pe alte chestii deoarece daca stii ca exista milioane respectiv miliarde de galaxii nu primesti mancare pe gratis sau o viata mai buna. In loc sa iti construiesti mentalitatea cu chestii care in momentul de fata sunt inutile mai bine te-ai concentra sa traiesti cum iti place tie si sa faci doar ce iti place tie.

| stragery a răspuns:

Desigur ca nu suntem singuri, insa formele de viata pot prinde diferite forme, ele pot arata drastic, de la fiinte care sunt adaptate la un anumit tip de atmosfera, de curand s-a descoperit niste bacterii care pot supravietuii si in acidul sulfuric.

| MrUniverse a răspuns:

Concluzia:
Extratereștrii EXISTĂ.
Nu pot concepe ideea ca această planetă să fie unică în Univers. Pur și simplu, nu are logică.
Din miile alea de miliarde de stele trebuie să fie (măcar) una care să dețină o planetă locuibilă.
Acum vine o altă afirmație: Poate că alte forme de viață nu depind de elementele de care depindem noi (apă, Oxigen, căldură/frig). Știm deja că există micro-organisme care trăiesc în cele mai barbare condiții (ex. la nu știu câte grade Celsius), ăsta e și motivul pentru care (după părerea mea) există viață pe Venus, sau chiar pe Soare.

| Amge a răspuns:

Exista sigur