| anonim_4396 a întrebat:

Voi cat timp credeti ca vor mai exista oamenii pe pamant? Argumentati.

19 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Conform ultimelor cercetari omenirea mai dureaza un milion de ani.Se fac insa recrutarri pentru popularea planetei Marte pentru orice eventualitate.

| Inferno a răspuns:

Cel mult pana cand soarele isi va epuiza combustibilul, nu este exclus nici un sfarsit prematur, stii doar ce au patit dinozaurii.

| Narcis2007 a răspuns:

In jur de 1-2 miliarde de ani, doar soarele ne ameninta, ne putem feri de meteoriti din buncare subterane, daca se produce incalzirea globala ne putem duce mai inspre poli

| NOBODY a răspuns:

În al Treilea Război Mondial oamenii se vor omorî cu pietre și bețe. So, interpretați voi.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu mult. Al 3-lea razboi mondial este pe cale sa inceapa.

| Cetateanulturmentat a răspuns:

De ce presupui ca acum exista oameni pe pamant? Muhahaha happy Scuze dar ma mai apuca... Pai daca nu ne ataca mafia-zionisto-reptiliano-masono-dentista-rusa oricum nu conteza... Si sa presupun ca ai 10 ani, mai mult de inca 70 de ani nu traiesti sigur asa ca du-te cumpara-ti o inghetata si fii fericit!

| RAY a răspuns:

Ce importanta are daca noi vom muri poate si maine

| zurick a răspuns:

Până când soarele se va încălzi atât de tare încât nu vor mai exista temperaturi favorabile vieții pe Terra. Poate 3 miliarde poate mai puțin de 2 miliarde.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Cat o sa mai vreau eu.

| vocea a răspuns:

Pai asta cat deide soarta ca sa nu ne distruga un meteorit sau noua ordine mondiala care controleaza tot din umbra

| ArthurKn a răspuns (pentru vocea):

Esti pe langa subiect. ||

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Destul de mult, media are o putere mare de influenta, dar viata nu e asa grea cum arata iei. voi gasi si alti combustibili si ne vom adapta mai bine la mediul mai poluat. Omenirea s-a confruntat la un moment dat cu ciuma, totusi nu am disparut, se va gasi o solutie si pentru cancer si de ce nu si pentru sida.
al 3-lea razboi mondial nu cred ca va incepe, mai toate puterile lumii sunt membre, Rusia se va calma.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inca 3 milioane de ani.ce te face sa crezi ca nu vor mai exita oameni pe pamant? Argumenteaza.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pe pamant? pai cam niciunul. Ultima pluta cu oameni de pe tarm, a plecat acum doua decenii.

| Teardrop a răspuns:

Teoretic, soarele şi-a consumat doar jumătate din cantitatea de oxigen, deci mai avem cam 4 miliarde de ani şi.

Practic, cred că oamenii vor uita ceea ce-i face oameni, până la urmă, şi-or să se măcelărească între ei cât de curând.

| SabinaQueen a răspuns:

Pana v-a exploda soarele, adica inca 6 milione de ani.

| ThePathWalker a răspuns (pentru SabinaQueen):

Soarele nu va exploda in primul rand si mai are combustibil pentru inca vreo 2 miliarde de ani.

| SteinZer0 a răspuns:

Oamenii vor pleca de pe pamant doar cand ma voi decide ca m-ati dezamagit de prea multe ori.

| ancuta20 a răspuns:

Probabil un milion de ani, cand soarele isi va epuiza combustibilul si va exploda