| VBC7 a întrebat:

Voi credeți in Extratereștrii?

19 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Da.
Si in transhumanta.

| sublime89 a răspuns:

Nu-mi place sa folosesc expresia "eu cred in ceva", pentru ca-mi aminteste de religie. Doar acolo se crede fara dovezi. Cand vine vorba de exstraterestri, pot sa spun doar ca probabilitatea ca ei sa existe pare sa fie foarte mare, tinand cont de marimea universului. Sper ca intr-o zi sa descoperim viata extraterestra, si astfel sa stim ca exista, si sa nu mai fim nevoiti sa credem. Daca nu o vom descoperi niciodata, atunci nu vom putea sa stim sigur daca exista sau nu. Sa explorezi intreg universul cautand viata e imposibil. Deci niciodata nu vom putea ajunge la concluzia ca sigur nu mai exista nicaieri viata.

| Copac13 a răspuns:

Sicer cred dar nu foarte mult adica chestiile astea cu apariti unele sun false dar altele cat se poate de reale

| LenoreVoldaren a răspuns:

Da, de ce nu. Trebuie să fii cam mândru de sine să spui că noi suntem singurele ființe din univers, sau că suntem cele mai deștepte ființe din tot universul ăsta. Eu sinceră să fiu cred în extratereștri, dar nu așa cum arată în filme sau că ar fi periculoși sau ar construi nu știu ce arme contra noastră. Eu cred că sunt niște ființe simple, obișnuite, care probabil nici ele nu știu de existența noastră. Pot avea orice fel de aspect, dar nu prea cred că ar semăna nici un pic cu oamenii. Ar putea arăta ca și caracatițele, șopârlele, ca și orice.

| Hombre a răspuns (pentru LenoreVoldaren):

Intrebarea lui VBC7 si raspunsul tau " cred in extraterestri" presupune ca v-ati intalnit cu ei, chestiune greu de crezut. Daca formularea era "cred in existenta lor" atunci era altceva, nu?

| Titanos a răspuns:

Intrebarea este daca extraterestrii cred in noi.

| MaNuela_RoMina_1999 a răspuns:

Eu cred in fantome. De extraterestrii, nu stiu ce sa zic. Da, cred si in ei.

| navinia a răspuns:

Eu nu stiu ce să zic.Adevarul este că se zice că există si asta ma făcut să cred putin. :O Am auzit că in lume sau găsit niste copii cu ochii negrii ca de extraterestru si sau sacut experimente pe ei :[ Se zice că acei copii sunt ori extraterestrii ori demoni :O -->http://www.lovendal.ro/......ile-umane/ in 2011 Acesti copii au fost chinuiti pentru aceste experimente! :'( dar eu as zice că asta e o porcarie

| VBC7 explică (pentru navinia):

Si eu zic la fel legat de copii aia

| TinK0de a răspuns:

Gandeste-te ca noi credeam ca pamantul e plat,si cine zicea ca e rotund,era numit nebun, sau mai stiu eu cehappy. Deci exista miliarde de planete, sigur exista viata, cum ar fi bacteriile de pe alte planete, ele sunt extraterestrii.Nu toate speciile de pe alte planete au evoluat ca noi, deci pot exista fiinte foarte foarte diferite de noi, dar sunt extraterestrii.

| Correct a răspuns:

Am mai discutat chestia asta si cred ca nu mai are rost sa repetam, normal ca exista, asta deja nu mai este un paradox.

| Hombre a răspuns (pentru Correct):

"normal ca exista" - Nu e deloc normal pentru ca nu i-ai vazut si nici contact cu ei nu ai, in concluzie doar presupui ca exista.

| Correct a răspuns (pentru Hombre):

Dupa e am scris mi-am dat si eu seama ca ca nu m-am exprimat correct.

| ToaderAndrei a răspuns:

In stiinta extreaterestri e un subiect deseori intalnit. pai hai sa-ti spun punctul meu de vedere :
Extraterestrii, sunt o inventie care au avansat din an in an, mai, nu are cum sa existe o asemenea chestie, PAMANTUL, este planeta cea mai bine fixata daca esti mai aproape, e prea cald, daca esti mai departe, prea frig, pe alte planete nu exista apa, nu cred in asemenea conspiratii, extraterestri au fost inventati pentru desene animate, desenele animate care contin extraterestrii monstruleti etc. au un mare succes!
Sper ca te-am ajutat

| Titanos a răspuns (pentru ToaderAndrei):

Omenirea cunoaste doar 5% din ce se afla in universul pe care il vedem. Deci totul este posibil.

| AntonioDumeIoan a răspuns:

Nu poate ca exista in alata galaxie

| galyperf89 a răspuns:

Da,adica doar daca nu I-am vazut niciodata asta nu inseamna ca ei nu exista. Daca Dumnezeu ne-a lasat pe noi, pe ei de ce nu I-ar fi lasat?! Poate ca nu ii vedem pentru ca cel mai probabil sunt finite timide sau nu le place sa isi paraseasca planeta.Intr-adevar,sunt foarte multe poze si filmulete legate de extraterestrii desi eu nu prea ma incred in ele, marea majoritate fiind fake-uri.Concluzie:Cred ca exista, dar sper sa nu ne atatce vreodata planeta! Haha! happy Sper ca te-am ajutat! Funda?

| Florinel28 a răspuns:

100% forme intelegente de viata exista undeva pe acolo. Universul fiind infint de larg este imposibil sa nu fie.
Faptul ca nu am avut contact pana acum ni se datoreaza noua si tehnologiei noastre care nu permite mai mult decat sa capturam lumina de la distante mari (distanta care este totusi super infima in comparatie cu Universul) si nu divulga informatii in acest sens.
Pe de alta parte poate nici acele fiinte nu sunt pe cat de avansate pe cat ni le-am imagina noi sau poate nu le pasa sa caute alte forme de viata cum ne pasa noua.

| Stefanel94 a răspuns:

Da, bineinteles.