| Denis_5853 a întrebat:

Voi credeti ca in 2012 va veni sfarsitul lumii?

34 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

De venit, va veni, dar nimeni nu poate sa stie cu exactitate cand va avea loc.Numai Dumnezeu stie asta.Tu trebuie sa fii bun si credincios, ca atunci cand va veni tu sa ai pace cu Dumnezeu.

| AvalohAlyn a răspuns:

Atata timp cat avem credinta in Dumnezeu nu ne este frica nici de sfarsitul lumii.

| RelaţiiCuClienţii a răspuns:

Da, pentru ca o sa incep sa decapitez toti "inteligentii" care pun aceleasi intrebari.

| Malphas a răspuns:

Da, şi va apărea sfântul Petru într-o căruţă tunată, transformată în Corvette, şi va duce de-a dreapta tatălui deopotrivă homofobi şi gay, rromi şi naţionalişti...

| bebetho a răspuns:

Nu, eu cred că mâine.

| GodBlessYou a răspuns:

Normal ca da, ar trebui sa fii tampit ca sa nu crezi asta...

| MasterGoldX a răspuns:

Nu. asta era doar in viziunea aztecilor ca ar fi sfarsitul lumii in 2012. ce e vechi, vechi ramane. poate e sfarsitul culturii aztece sau dispare mexicul si nu mai bem tequila laughing

| InnocentSmile a răspuns:

Sfarsitul lumii va veni at cand D-zeu va vrea, nu exista o data fixa!
at cand va veni, va veni!

| yonutz1 a răspuns:

Clar nu.

| Bobo15 a răspuns:

Sfarsitul lumi in 2012 este o tampenie dupa care sau luat oamenii de stinta cand au vazut ca calendarul maias se termina in 2012.Deci NU CRED.

| smashedblackfox a răspuns:

Iti raspund cu o intrebare: cati ani ai?

| Gabonne1982 a răspuns:

...pentru unii da laughing

| Adelin_2149 a răspuns:

Dumnezeu site dar eu zic ca nu dar... spun si da deoarece NASA a identificat un Asteroid la 16220 km distanta de pamant in fiecare 6 ani este unul ei zic ca in 2017 ar putea lovi

| ombladon a răspuns:

Daca ai sti ce ma tem laughing

| Adryan657 a răspuns:

Nu

| iza4ever a răspuns:

Nu. Chestie asta este o porcarie spusa ca sa sperie lumea. Daca e sa vina sfarsitul lumii vreodata e pentru ca Dumnezeu a considerat ca numai meritam sa traim nu pentru ca asa zice unul si altul la stiri.straight face Ca au zis la stiri ca venea sfarsitu lumii si in 2000 si n-a ca suntem in 2011 si suntem in viata. Deci nu cred.

| bulin a răspuns:

Dumnezeu stie... Daca ar veni nu ar avea logica dogmatica deoarece Dumnezeu a zis ca nu stim noi cand va veni sfarsitul big grin

Răspuns utilizator avertizat
| Carmy21 a răspuns:

Nu

| justme4 a răspuns:

Nu cred.

| MusicFan_6770 a răspuns:

NUUU. sunt doar niste pacaleli

| madalynamadyy a răspuns:

Nu eu nu cred in atei pentru ca ei au zis chestia asta si doar Dumnezeu stie cand va veni sfarsitul lumii! Imi dai o funda?

| Alecsa4u a răspuns:

Nu.este o mare prostie.laughing
Sfarsitul lumii va fi odata.dar nimeni nu va sti.straight face
De parca el ne-ar anunta"Vezi ca vin". Oamenii de stiinta spun numai aiureli.ca ei simt ca o sa vina si ca din termeni stintifici Blablablachatterbox

| marius031 a răspuns:

Nu are cum sa vina
sa mai discutat ca tot vine si anul asta si mai demult si na venit
nimeni nu stie cand va veni sfarsitu lumii, poate doar Dumnezeu.

| LiGhT015 a răspuns:

Nu cred, sunt doar zvonuri.Nimeni nu poate sti cind va veni sfirsitul lumii.Asa ca Nu cred!

| ellizza a răspuns:

Nu

| ReggaeGirl a răspuns:

Nu cred.Doar Dumnezeu stie.Noi,oamenii,niciodata nu o sa aflam cand El o sa hotarasca ca trebuie sa ne judece.In plus, noi trebuie sa ne rugam si sa credem in Dumnezeu indiferent cand ar fi sfarsitul lumii.

| zinalk a răspuns:

Nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu,,,,,,,doar prostii cred asta

| TнєFυηηуρrodαcşăη a răspuns:

Nu va veni oamenii de stiinta su dovedit

| vlagnar99 a răspuns:

Nu