| DorelSudoru a întrebat:

Voi donati bani pentru cauze nobile?(ma refer la copii bonlavi bani pentru sponsorizarea anumitor centre din astea)
O faceti din mila, obligatie sau sentiment?
Da-ti bani munciti de voi pentru asa ceva?
De ce va pasa?
P. S fara raspunsuri false

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| 34588773 a răspuns:

Nu este vorba doar de mila si sentiment, ci trebuie sa ne gandim ca sunt semenii nostri si oricare din noi am putea fi in locul lor si de aceea trebuie sa ne dovedim a fi solidari.Da, sunt adeptul acestor fapte doar ca pasii facuti de mine sunt neinsemnati insa pasii tuturor adunati la un loc salveaza vieti.

| RфZaημtzα a răspuns:

Da,donez banii, mai ales la scoala vin o multime.Nici nu imi este garantat ca ajng la ei, o fac ca ii ajut sa se vindece, pun mana de la mana cum se zice.Nu dau bani munciti de mine, ci de parinti.Imi pasa pentru ca in acest joc mitific sta iata unor copilasi nevinonavti, saracii.Cand vad acele poze mi se face pielea de gaina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, daca am putin maruntis de care nu am urgenta nevoie de ce sa nu il bag in cutia aceea? Din sentiment, ma gandesc totusi ca pe ei ii ajuta 50 de bani. Deoarece, 50 de bani pot ajunge 5000 cu ajutorul unor oameni care vor sa ajute. Viata unui copil poate fi salvata/imbunatatita.

Răspuns utilizator avertizat
| justme_9740 a răspuns:

Eu sincer am donat bani...chiar daca nu foarte multi, dar de fiecare data cand am avut ocazia am donat si nu din obligatie.Am donat mai mult din mila pentru ca ma gandesc ca as putea fi si eu in situatia asta oricand. happy