| costinvlad a întrebat:

1) Salutare TPU. Am o intrebare. Asus X55U-SX008D Suporta windows pe x64? Daca da care este versiunea de windows suportata? As vrea sa instalez win7 x64. sau win10 x64. si cum fac dvd-ul bootabil? pentru windows 7 x64 ca deja am dvd bootabil windows 10. 2) As mai vrea si un site de unde sa pot descarca si instala Android 4.4.2 sau mai mare pe Samsung galaxy grand duos (GT-I9082). Sa se instaleze prin odin. Si Gapps sa fie preinstalate. Nu neaparat prin odin. Raspundeti la care intrebare puteti.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Suporta Windows 7 pana la 8.1 in ambele variante (32 sau 64 bit). Windows 10 nu suporta.
http://www.mediafire.com/....../error.php
Si explicatii aici: http://www.android.gs/......ustom-rom/

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

"O intrebare" la tine e formata din 7?

As vrea si eu sa pui mana pe carte si SA INVETI MESERIE!

Sau macar sa inveti sa cauti pe Google...

Pe noi, timpul ne costa.
Ajutam, dar nu tinem cursuri de specializare gratuite.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La telefoane nu stiu. Laptopul insa daca are 4 giga ram suporta windows pe 64 de biti. Daca ai deja dvd boot-abil cu win 7 pe 64 de biti, instaleaza-l.

E mai usor sa faci un stick boot-abil decat un dvd boot-abil. escarci win 10 in format.iso (image). Apoi descarci programul Rufus. Bagi stick-ul, deschizi Rufus, lasi toate asa cum sunt dar cand ajungi la „Creeaza usb disk" bifezi „imagine iso" si aduci imaginea iso cu win 10 care ai descarcat-o. Dai start si astepti pana iti zice ca e gata.Finalizat.
Pentru a reinstala din stick usb, intri mai intai in bios si setezi sa boot-eze prima data din USB.Se gasesc si clipuri pe Youtube in care este explicata procedura cum poti seta din bios ca sa boot-eze din stick.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca daca nu te pricepi sa chem pe cineva sa iti instaleze.Nu de alta dar faci alte minuni. happy Inveti pe parcurs uitandu-te si apoi poti instala si singur.

Răspuns utilizator avertizat
| AndreiLazarboss a răspuns:

Nu suporta la asa ceva Asus x55u-sx008D