| AltNimeniAltul a întrebat:

Aș dori să schimb placa video și am nevoie de câteva recomandări. Din păcate sursa mea este de 500W și asta ar putea fi o problema... de asemenea procesorul să nu fie un bottleneck... ( cu acest cooler aș putea să fac OC lejer )

Componentele mele:

Placă de bază: Gigabyte GA-970A-DS3P
Sursă: Super Flower SF-500P12P 500W
Procesor: AMD FX-6300 3.5GHz cu un cooler Scythe Mugen Max
Placă video: Sapphire Radeon HD7850 Dual-X 1GB DDR5 256-bit
RAM: Kingston HyperX Predator 8GB DDR3
Rezolutie 1440x900

Cred că asta: http://www.pcgarage.ro/......-bit-lite/ ar fi cea mai bună din câte am găsit... aștept recomandările voastre.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Placa ta video trebuie sa fie acceptata de placa de baza. Placa de baza este singura care poate sa produca fenomenul de Bottlenek placii video. Procesorul fiind unul modern, cu 6 nuclee, este un procesor rapid care nu produce asemenea fenomen. Placa ta de baza este si ea destul de noua ca sa suporte placa video.

| CPAElites a răspuns:

"Din păcate sursa mea este de 500W"
Ce scrie pe sursa ba!?