| anonim_4396 a întrebat:

Ajutor,

Am net de la digi si nu ma pot conecta la ro digi mobil si nici nu mi se salveaza apnul. Ajutati-ma, dau mai multe detalii celui care se ofera sa ma ajute!

P.S: si poate ma ajutati cum sa-mi config. IMSI. Mersi

2 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Pai sunt mai multe retele din care poti alege in momentul in care vrei sa te conectezi la el. La ro digi mobil te conectezi numai daca ai abonament la stick. La ro digi mobil prepay te conectezi numai daca stick-ul tau de net il incarci lunar cu credit. Asta una dintre probleme. Ce ar mai putea fi este sa intri la setarile programului digi net mobil iar la conexiune sa setezi ''HSDPA''

Bft!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca tu detii un abonament atunci trebuie sa ii contactezi pe ei cu problema intalnita.

Daca in schimb este prepay, trebuie sa-ti incarci cartela cu credit si verifica din nou.

Daca nu merge nici asa, suna la serviciul tehnic si te vor ajuta cei de acolo mult mai bine.

O zi placuta happy