| DAAAAAAAAAA a întrebat:

AJUTOR! Am o imprimanta Canon MP210 si imi da erorea E3-hartie blocata. Am scos foaia dar tot nu merge. Imi puteti spune ce sa fac? ati patit vreodata asa ceva? raspunde-ti va rooog happy DAU FUNDA!

4 răspunsuri:
| emmyl a răspuns:

DA. Am pățit și eu. Era un arc sărit de la un pix și intrat pe unde intră hârtia. M-am chinuit puțin să-l scot și apoi a mers.

| alin334 a răspuns:

Are hartie ramasa acolo, cred ca e bagata mai in imprimata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Reseteaz-o la setrile din fabrica.

| Chewbacca a răspuns:

Pentru a reseta incercati :

1) Cu imprimanta conectata la retea dar oprita, apasati butonul Power tinand apasat butonul Stop/Reset
2) Cand LED-ul de power este aprins apasati butonul Stop/Reset de doua ori in timp ce butonul Power este tinut apasat.
3) Eliberati butonul Power si Butonul Stop/Reset si asteptati intrarea in menu-ul de service
4) Cand LED-ul lumineaza verde, apasati butonul Stop/Reset conform tabelului de mai jos (fiecare apasare Start/Reset LED-ul lumineaza verde-portocaliu incepand cu portocaliu)

0 apasari -Led Verde - oprire imprimanta
1 apasare - Led Portocaliu - printeaza menu service
2 apasari -Led Verde - printeaza continut EEPROM
3 apasari - Led Portocaliu - resetare EEPROM
4 apasari -Led Verde - Resetare contor burete absorbant/waste tonner.
5 apasari - Led Portocaliu - Setare destinatie
6 apasari -Led Verde - curatatre avansata capete printare
11 apasari - Led Portocaliu - testare buton/LCD
12 apasari sau mai mult reintoarcere la selctia menu-ului