| Pisoi_1585 a întrebat:

Ajutor! Am o problema cu calculatorul: cand il aprind, tinde de vreo 3-4 ori sa porneasca, precum dai 'o cheie' la masina, apoi dupa ce porneste, imi apare sus in colt, ca de obicei, numele placii video, dupa care imi apare imaginea neagra cu un 'underline' licarind in coltul ecranului, fara sa se mai auda 'beep' si sa incarce Windows-ul; Deci ramane negru! ce solutii ar fi?

4 răspunsuri:
| StangaciuGeorgeRazvan a răspuns:

Salut.O sigură şi cea mai bună metodă e formatarea uneia dintre partiţii.O zi bună.

| virus5381 a răspuns:

S-ar putea sa ai un cablu nu face contact care nu face contact calumea ar putea fi biosul ar putea fi sursa ar putea fi multe laughing. Du-te la un service si zile sa iti faca o diagnostizare inainte sa ti se arda procesoru sau cevawinking.

| virus5381 a răspuns:

StangaciuGeorgeRăzvan Fail cu ce te ajuta formatarea unei poartitii? Va rog eu perlele astea tineti-le pentru voi rolling on the floor... auzi formatare partitie rolling on the floor. O fo buan am ras un pic dar el a zis clar ca nu apuca sa porineasca win-ul.
On-Topic : Uitasem s aspecific ssunt foarte mari sanse sa fie flasul de la bios... Si daca ii aia ii destul de nasol. Oricum eu zic sa te duci la un service si pentru 50Lei iti fac o doagnostizare full.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desfa carcasa PC-ului si vezi daca exista urme de condensatori umflati (defecti), controleaza sursa de alimentare, masoara acumulatorul pentru BIOS/CMOS (3 volti), vezi daca-ti mai functioneaza cooler-ul (poate este blocat sau ars din cauza mizeriei), controleaza daca nu sunt urme vizibile pe procesor, sau pe restul placii de baza.