| PourFavour a întrebat:

Allview p6 life sau viper? ce sa aleg? il iau la abonament digi de vreo 3-4 euro
Aveti alte sugestii de telefoane?
Eu voi plati maxim 200 lei avans pentru. tele.
il platesc in rate de 12 luni

Răspuns Câştigător
| halogen001 a răspuns:

P6 life e posibil sa nu aiba slot pentru card de memorie SD.

mai e http://www.rcs-rds.ro/......le/telefon - are o baterie mare, tine mult, dar e nedetasabila, 2 cartele sim una normala(mini sim), una mica (micro sim), camere de 8 si de 2 MP, memorie 1000 MB ram / 8 GB - card SD pana la 32, android 4.4 (4.4 nu lasa aplicatiile sa scrie pe cardul SD - e mai bun androidul vechi 4.2)

apoi http://www.rcs-rds.ro/......le/telefon - are 852 ore in asteptare care e un lucru bun, android 4.2 (4.2 lasa aplicatiile sa scrie pe card) memorie 1GB ram/4 GB interna, cartele sim normale camera de 5 si 0.3 MP

mai e http://www.rcs-rds.ro/......le/telefon

Daca telefonul are slot pentru card de memorie, e bine sa fie android 4.2, 4.3 sau 5. Androidul 4.4 nu lasa aplicatiile sa scrie pe cardul de memorie.

Daca poti vedea telefoanele cum merg la cineva care le are, poti alege mai bine.

| PourFavour explică (pentru halogen001):

A trecut un an jumate, mi am achiziționat Lenovo a5000 si sunt f. multumit de el, nu a avut nicio problema.
Scuze pentru inactivitate

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nici unu ia-ti ceva de calitate eu am Allview e ppraf man

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DEPINDE care model de "viper"!

Sunt o GRĂMADĂ :))
http://allview.ro/produse/telefoane/viper.html

Poate revi cu detalii...

Toate cele bune!

| notefree a răspuns:

Lenovo a5000

| acerasus09 a răspuns:

Buna. Am avut si eu o asemenea nedumerire in privinta smartphone-urilor. Voiam sa imi iau, insa nu stiam ce model. Ei bine, am analizat situatia si am cerut sfaturi si pareri de la prieteni, am citit pe net si am ajuns la cateva concluzii :
Telefoanelr Samsung sunt bune in mare parte, insa bateria cedeaza usor si poti ajunge sa incarci un telefon la cate 7 ore daca il folosesti cu wifi.
Iphone nu merita banii. Unui prieten i s-a desprins ecranul, nu prea stiu cum sa explic, si este iphone 5s silver pe care a dat 27 milioane.
Mi-am cumparat un LG G2, considerat phablet (ecran destul de mare si spatios) care este perfect pentru cineva care foloseste facebook, instagram, yahoo etc, dar este potrivit si gamerilor. Sunt foarte multumita de el, l-am luat cu 1450 lei, iar bateria este una pe care oricine si-ar dori-o. Incarcata la 100%, bateria tine intre 12 ore - 3 zile. (12 ore pentru ca mai nou butonez telefonul asta continuu, stau pe fb, instagram, vorbesc pe skype etc). Il recomand.