| pvg a întrebat:

Am 2 windowsuri pe partiti diferite.
In C:/ am windows xp
si in D:/ am Windows 7
intrebarea mea e cum formatez partitia cu Windows xp?
cand incerc sa formatez partitia imi zice sa dau "OK" astept 2secunde si apare "Windows was unable to complet the format."

3 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Poti sa formatezi partitia cu xp doar cu un dvd bootabil cu windows.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu ii si logic daca tu ai doua win in pc. Instaleaza windows 7

| Mudokins_Abe_1978 a răspuns:

Am avut si eu aceeiasi problema dar am rezolvat-o altfel(nu spun sa ma copiezi)
Am bagat dvd-ul cu windows 7 i-am dat sa booteze si cand am ajuns la faza cu partitia sa instalez windows am ales C/.
acolo am reusit sa dau format, numai ca nu am mers mai departe, am intrerupt procesul prin restart si gata!
acum aveam partitia goala.
Mai e o varianta daca vrei.,
intri in c/ si stergi pe bucatele tot ce se poate si la urma incerci un format(cum ai mai incercat)Succes
funda?