| RazorClaus a întrebat:

Am achizitionat recent o placa video Asus Nvidia Geforce 730 si am observat ca graficile sunt mai slabe la unele jocuri.Inainte sa am placa asta video aveam placa video incorporata, la care mergea mai bine.Ce sa fac?

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Ce placa incorporat aveai? Si ce procesor ai?

| RazorClaus explică (pentru sltlp):

Procesor Intel Core i3-4130 3,40 GHz si aveam placa video incorporata de 65mb

| sltlp a răspuns (pentru RazorClaus):

Ai facut-o de oaie. E vina ta. SI normal sa mearga asa prost. Placa video integrata din acel i3 e tot undeva la nivelul lui gt730. Asa ca e normal sa ai aproape zero inbunatatire.
Daca nu ai placa cumparata de mult, mergi cu ea, o dai inapoi, si mai strangi bani. Ca sa faci "echipa" buna cu acel i3, iei macar un http://bit.ly/1OQmVdp sau ceva superior, gen gtx 950, chiar si 960 e ok. Sau radeon echivalent. Nu placi de astea de 2 lei.

| CPAElites a răspuns:

Asa se intampla cand te uiti doar la memoria video!
Degeaba are 2gb daca procesorul grafic nu face fata.
Bravo happy te-ai ales cu o petarda de placa video.
Daca vrei gaming, cumpara minim un gtx 750 ti.
Returneaz-o!

| RazorClaus explică:

Aveam placa incorporata de 65mb. Procesor Intel Core i3-4130 3,40GHz