| Richardo69 a întrebat:

Am achizitionat un Gtx 550 ti si la minim cere o sursa de 400 W iar a mea are 300 W. Oare are ceva? Va merge? Nu va merge? Va avea probleme?

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Nu ma crezi laughing ai sa ai probleme cu sursa aia mai drevreme sau mai tarziu.

2 răspunsuri:
| HaKa93 a răspuns:

Nu recomand sa incerci. cumpara o sursa mai puternica undeva pe la vreo 500-600de W RMS pentru ca mai ai si placa video, placa de baza, hdd de pus.

| RobertFHC a răspuns:

Adesea, sursele cu 300W sunt pocnitori, stii tu. fac un zgomot nasol si iti zic mai mult ca sigur ca e maxim 60 de lei.
Cumpara o sursa de 450W de la 1.4 milioane in sus.
Sursa ta s-ar putea sa bubuie, de asta zic.