| Mariuss32 a întrebat:

Am auzit că dacă ai Windows 7/8 îți poți updata la 10 gratis. De când o pot face și eu? E bun Windows 10?

8 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Windows 10 e in stadiul de testare nu e complet nici 60% deocamdata, se prevede ca va fi lansat in septembrie, iar pret de cateva luni update-ul va fi gratuit.

| Jipa95 a răspuns:

Desigur daca ai windows 7/8 licentiat poti face update gratis la 10!

| Mariuss32 explică (pentru Jipa95):

Dar este mai bun?

| Jipa95 a răspuns (pentru Mariuss32):

Se presupune ca ar fi mult mai bun decat 7 si 8. Si sigur ca nu se putea lauda mai bine ca, consuma si mai putine resurse.

| SasNetRomania a răspuns (pentru Jipa95):

Iar minti happy

| Jipa95 a răspuns (pentru SasNetRomania):

Nu mint, spun exact ce au spun si cei de la Microsoft laughing Daca ei au mintit asta-i partea a 2-ahee hee

| SasNetRomania a răspuns (pentru Jipa95):

Da clar mint ei... win 7 nu a primit update nici la 8 sau 8.1 apai la 10, sunt satul de minciuniile miroshit de aia nici nu mai folosesc...

| SasNetRomania a răspuns:

NU VA OFERI MIROSHITUL NICI-o data un sistem de operare sau un produs GRATIS.
doar cei care au win 8.1 cumparat cu licenta pot updata la win 10 si aia peste cateva luni probabil septembrie lansare(nu stiu data, am dedus eu si sper sa fie corecta)
Win 10 e un 8.1 edit dupa parerea mea nu se merita trecerea daca ai 8.1 deoarece va avea foarte multe programe din burta care mananca ram.