| anonim_4396 a întrebat:

Am avut niste probleme mai delicate cu unitatea, am duso la ultra pro.in fin eproblema rezolvata numai ca cel de acolo mi-a sters userul de pc si a lasat doar administratorul.am reformatat pc si ghice ce toate bune si frumoase, imi apare administratorul si cere parola, cea veche nu merge, am incercat sa bag alta din bios, la fel.sunt; pe laptopul cuiva. ce fac sa-mi recuperez parola?

2 răspunsuri:
Shin
| Shin a răspuns:

Daca ai reformatat, nu are cum sa-ti ceara parola! Contul de administrator e fara parola "default" deci nu are cum sa ti-o ceara. Vezi exact ce ai facut, ca sigur nu ai formatat.
Numai bine, Shin

| danbnz a răspuns:

Reseteaza bios... Din jumpere faci asta... Daca mai ai manualul de la placa de baza acolo gasesti ce si cum...
Laso naibii de parola... daca esti singurul user pe acel pc nu ai nevoie de ea...
Cind instalezi Windows nu mai baga parola la admin...