| oanaX a întrebat:

Am avut o pereche de casti cu banda cu cu fir lat, cu difuzor de 30 de mm, frecventa 5-22000 si doresc sa-mi cumpar unele tot cu banda, fir plat cu difuzor de 44 mm si frecventa 20-20000
Va fi o diferenta sesizabila de volum si calitate a sunetului intre ele?

Răspuns Câştigător
| Ineys a răspuns:

Ar trebui sa fie o diferenta pozitiva, adica alea sunt mai bune decat ce-ai avut tu.

1 răspuns:
| Utilizator1234 a răspuns:

Daca te iei dupa specificatiile producatorului, de cele mai multe ori o s-o dai in bara (mai ales la preturi "modeste"). Forma cablului nu face nicio diferenta. Cat despre casti cu difuzor de 30mm care coboara la 5Hz, da-mi voie sa ma indoiesc.