| DanaQ a întrebat:

Am cumparat acest HDD extern: http://www.emag.ro/......DW8FJBBBM/ Intrebarea mea este daca trebuie sa-l formatez sau sa-l partitionez? Daca-l las fara partitii si creez un folder pentru documentele mele (ca la un Stick USB), este vreo problema pe termen lung? multumesc.

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Ca si idee. Daca nu era formatat si facuta macar o partitie, nu aveai cum sa il utilizezi...
Si cum doresti pana la urma, il poti formata daca vrei, sau sa mai adaugi partitii etc.
Cat despre formatare, daca vrei sa il formatezi tu, e de preferat sa eviti fat32.

1 răspuns:
| androidname a răspuns:

Buna! Ca si la stick-urile de memorie sau cardurile de memorie trebuie sa o formatezi. Iar in legatura cu partionarea, asta ramane la alegerea ta. FUNDA?