tundenana
| tundenana a întrebat:

Am cumparat azi o camera web si nu merge... nu se vede la Yahoo Messenger si la Skype apare negru fereastra.Insa driverul e instalat si daca dau open webcam din my document merge. Ma poate ajuta cineva? Ce setari trebuie sa fac? Multumesc!

Răspuns Câştigător
carla
| carla a răspuns:

Ana... uite ce sa faci
Ai instalat driverul da? Scoate cablul camerei din calculator, da restart, apoi cand ai calculatorul pornit, baga iar cablul. Calculatorul o sa vada ca un new hardweare este atasat la calculator si o sa te intrebe daca vrei sa gaseasca driver (o sa apara o fereastra) pentru el si selectezi din optiunile respective. Bafta happy

26 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Intra la setarile celor doua programe si seteaza camera.
Daca nu se vede camera pe lista, intra in Control Panel - Camere si admite-i functionarea de acolo.

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Daca spui ca se vede negru eu iti recomand sa umblii la camera.fiecare camera are o rotita unde ajustezi imaginea.deschide webcamul si roteste de acea rotita... dar nu iti garantez 100% ca va merge... dar merita incercat!

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Ok...imi pare rau ca nu te-am putut ajutasadsper sa fie cineva care sa stie problema.

carla
| carla a răspuns:

Sorry Nana...happy

tundenana
| tundenana explică:

Nu Mike nu are nici o rotita... are un dispozitiv ca si aparatul foto care inchide si deschide lentila cum ar veni... e deschisa... si nu merge... caut pe net problema de 3 ore si nimic. nu stiu... dar oricum merci mai astept poate stie cineva

tundenana
| tundenana explică:

Bula ti-as multumi daca ai fi mai explicit... merci... credeti-ma de la ora 5 dupa masa asta incerc sa fac sa mearga camera si nu merge... merci

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da si eu am patit asa, dar trebuie sa faci inregistrarea corecta sau sa fi ajutata, si va merge ok ceao

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E simplu, se rezolva imediat:
- click pe "messenger"
-my webcam
-click iar pe messenger
-preferences
-webcam
-camera source
-click pull-down si selectezi camera care o folosesti
-click ok
-distractie placuta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

J eu am aceeasi problema

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raspunsul anonim e corect am incercat si eu mersi anonim

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu asa mi se intampla si mie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Descarca trackerCam si o sa meargawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anonim am si eu aceeasi problema. dar nu pot sa dau clik pe camera source crying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sh eu am aceias proble.si nu pot da click pe camera soucrce.cryingce sa fac.va rog spuneti-mi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sidi de instalare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anonim am incercat.si pot sa dau click pe sagetica. dar tot nu merge.nu stiu ce sa facthinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu o problema ca webul. am instalat tot ce trebuie. si imi apare pe desctop o imagine ca un aparat d foto unde pot face poze dau db kilik si imi spune keva d usb si system si cand incerk sa dau cuiva web imi arata waiting for permission. si mai jos imi arata no connect incerk d 2 saptamani sa il faccrying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Io nu gasesc pull down

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La mine la fel dar nu pot intra deloc in folder pentru ca se reporneste calc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai intra pe id-ul tau dai la sus unde scrie action day klick si dupa aia la more action si mai dai pe invite to view my webcam si dupa aia merge

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa il instalezi eu nu stiu prea bine caci sunt prea mica te rog sa imi lasi un raspuns

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am aceeasi problema nu merge am incercat toate modalitatile care e problema

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

TrackerCam descarca de pe net instaleaza -la mine a mers-----------selectezi sursa (se vedea negru acum e ok

| campeannelu a răspuns:

Las ca si eu sint tot asa...

| troyanu a răspuns:

Descarca Trackercam nu numai ca iti va merge webul pe mess va merge chiar mai bine happy