| ruxy_rebell a întrebat:

Am cumparat de cateva zile un sony vaio nou sigilat dar baraie putin daca e dat volumul la maxim... ce sa fac? sa ma folosesc de garantie? oare mi-l schimba? poate fi din setari? pls help me

3 răspunsuri:
| Mariusssss a răspuns:

Nu-ti schimba nimeni nimic daca aparatul functioaneaza in paramentrii normali. Da-l mai incet si nu mai baraie. Acum nu stiu ce asteapta consumatorul de Sony dar anumite setari sunt create cu putina minte. Volumul maxim este destinat celor cu auzul mai putin dezvoltat, nu este ca in Romania unde trebuie sa se auda mereu tare. Volumul indicat pentru un om normal este mediu...adica jumatate!

| Andreiuts_1168 a răspuns:

Eu cred ca trebuie sa il duci la garantie... Faci cum vrei!

| ruxy_rebell explică:

Ideea e ca nu se aude cum ar trebui in mod normal sa se auda la volumul mediu. Abia se aude...sincer