| bleakk a întrebat:

Am cumparat recent un laptop.Din pacate nu avea windows-ul instalat din fabrica.Am primit un CD cu windows 8.1, care de fapt nu ma ajuta cu nimic deoarece laptopul nu are CD-ROM. Apare ecranul cu negru si ceva scris(font alb) unde sa setez data/ora.Am bagat un windows 7 pe un stick ca sa-l instalez dupa stick, insa nu stiu cum sa fac. Dupa scriu ora/data apare "C://" si nu stiu ce sa scriu sau daca trebuie neaparat sa scriu ceva acolo.Deci cum sa instalez W7 dupa stick pe acest laptop sau o merge doar W8.1 ceea ce nu cred? Funda pentru raspuns

3 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Intra in bios si seteaza stick, sau pendrive, ce ai tu acolo.

| Dzeko7 a răspuns:

Apesi Esc si da-i pe USB .......Adica sa setezi de pe ce bootezi.Dar mai bine te uiti la un tutorial de instalare win7 pe YouTube.
http://m.youtube.com/watch?v=sj6aGkr2VsA& itct=CDsQpDAYACITCI7jhb3SmMICFcUcwgodd04A01IfaW5zdGFsYXJlIHdpbmRvd3MgNyBkZSBwZSBzdGljaw%3D%3D& client=mv-google& gl=RO& hl=en

| Explosive97 a răspuns:

Al meu de pe cd rom apasam o tasta cred ca o are si al tau fn+f11/12 sau del