| BogdanFnky a întrebat:

Am cumparat recent un Nokia 5228.Am inca un telefon identic, dar numai ca este 5230(are in plus GPS). Vreau sa stiu daca pot extrage GPS-ul din Nokia 5230 si sa-l introduc in celalalt telefon. Daca da, unde pot merge cu telefoanele pentru a face operatiunea?

Răspuns Câştigător
| ronin33dan a răspuns:

GPS-ul in sinea lui nu este un soft, care sa-l muti unde vrei tu! Etse un sistem electronic de comunicare via satelit si este administrat de un soft(iGo, TomTom, Route), ce spui tu acolo este ca si cum ai desface telefonul si i-ai scoate cateva piese pentru a le monta in celalalt! Imposibil! Sorry!

2 răspunsuri:
| marcelboss a răspuns:

Cam in orice service te costa de la 20 lei la 50 lei conteaza si ce harti iti pui. bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu poti, 5228 nu are GPS si nici nu poti sai pui.