| anonim_4396 a întrebat:

Am de gand sa-mi cumpar un Allview A5 Smiley si vreau sa va intreb si pe voi ce parere aveti cu avantaje si dezavantaje.

Răspuns Câştigător
| TruewordxD a răspuns:

Am si eu unul si singurul dezavantaj este ca are 3.2 MP in rest e bun Wi-Fi, casti, este dual sim, 4GB memoria interna.

5 răspunsuri:
| Alex1510 a răspuns:

Avantaje: ai blit si camera pe fata, merge ori ce aplicatie, daca ti apasat pe tasta de inchidere iti apare o lista si daca apesi Screenshot face o poza la tot ecranul.
dezavantaje: nu exista

| Răzvan022014 a răspuns:

Cel mai simplu mergi in magazin și te joci cu unul și-ți faci tu o părere acolo. Rogi vănzătorul să-ți dea cutia să vezi și tu dacă vine cu căști și cu alte chestii, pe urmă rogi vănzătorul să-ți facă conexiunea la internet să vezi cum se mișcă pe internet, faci și niște poze sa vezi cum ies pozele! Sincer să fiu nu am avut telefon de acest gen in viața mea, dar m-am jucat cu toate felurile te tablete și telefoane mobile ori de căte ori am fost intr-un hipermarket!

| OwGoodsRazvy a răspuns (pentru Răzvan022014):

Doar un raspuns pote fii castigator happy...dar totusi amandoua ma-u ajutat. Multumesc frumos!

| Răzvan022014 a răspuns (pentru OwGoodsRazvy):

Este important să mergi cu tupeu la vănzător și să ceri căt mai multe detalii despre telefon, și să ceri și conexiune la internet, sa vezi cum merge netul pe telefon prin wi-fii! Este banul tău, este avantajul tău să testezi aparatul înainte să îl cumperi. Și nu uita un singur lucru : pe vănzător nu-l interesează de tine absolut nimic, pe vănzător îl interesează să-și vănd marfa, nici măcar nu-i pasă ce și cum, pentru el este important să văndă ceva ca să-și primească leafa. Și să nu te grăbești never! Magazinele sunt pline de telefoane mobile și tablete!

| Răzvan022014 a răspuns (pentru OwGoodsRazvy):

Și incă ceva! Chiar ieri am fost la rom-telecom, și am văzut că au o tabletă super mișto la un preț mic de doar 700 de lei. Am stat pe gănduri puțin fiindca am vrut să mi-o cumpăr, cu toate că am calculator acasă, parcă la prețul ăsta zic eu că aș face o afacere bună! În fine.