| craiova2 a întrebat:

Am facut un stik bootabil, pe pc merge dar pe laptop nu reusesc sa-l fac bootabil ce e de facut ce trebuie modificat in bios am dat f 12 dar nu merge specific ca am laptop Lenovo m5400 si ca nu am reusit nici de pe cd sa instalez windowsu

Răspuns Câştigător
| antimulte a răspuns:

Dai F2 sau Del trebuie sa intri cumva in bios, si cauta la sectiunea BOOT, acolo alegi ordinea de bootare a deviceurilor. Pune primul stickul si o sa iti mearga la sigur.

1 răspuns:
| Gas a răspuns:

Trebuie sa intri in BIOS si sa activezi suportul pentru USB. Dupa care salvezi si dai F12 si iti alegi usb-ul. Nu stiu sa-ti zic unde anume in BIOS ai chestia asta de activat pentru ca nu stiu ce BIOS ai. happy