| yonutz63991 a întrebat:

Am facut upgrade la windows 10 si nu stiu ce se intampla ca viteza wi-fi-ului a scazut foarte mult.Am un wireless 450mbps si un laptop bun, inainte apucam si 10Mb cand downloadam un joc pe stiti voi ce si acum e 1 kb....nici nu mi se incarca videoclipurile pe youtube si inainte mergea 4k struna.Care o fi problema?

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Daca ai probleme si pe telefon inseamna ca routerul este de vina si windows 10 nu are nici o treaba. Incearca sa repornesti routerul iar daca dupa repornire nu se rezolva problema inseamna ca e de la provider si da-le un telefon sa vezi ce se intampla.

Ce ti s-a intamplat tie e o pura coincidenta.

In caz ca ai nevoie de drivere le gasesti aici (alegi windows 10)
http://support.lenovo.com/......ook-lenovo

tintarul mai bine taci ca aberatie mai mare ca a ta nu am auzit, daca nu esti informat despre windows 10 de ce induci omul in eroare.

9 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Cauta sa instalezi driverul pentru placa de retea wireless pentru windows 10.

Daca imi spui un modelul laptop-ului incerc sa te ajut eu cu driverele.

| yonutz63991 explică (pentru Intruder19):

Si pe telefon in speedtest are 1mb download deci e de la wirelessnici pe telefon nu mi se incarca aproape deloc videoclipurile)
Laptopul e http://www.emag.ro/......DLY15BBBM/
Wireless-ul e http://www.emag.ro/......ER2Z2BBBM/

| yonutz63991 explică (pentru Intruder19):

Multumesc, si eu ma gandeam ca e ori de la rcs-rds ori de la wireless, dar totusi inainte sa fac update-ul la windows a inceput sa aiba 1 mb download( cu putin timp inainte). I-am dat de cateva ori reset si scos din priza, mutat locul si tot la fel.Multumesc inca o data.

| Intruder19 a răspuns (pentru yonutz63991):

Daca ai probleme si pe telefon inseamna ca routerul este de vina si windows 10 nu are nici o treaba. Incearca sa repornesti routerul iar daca dupa repornire nu se rezolva problema inseamna ca e de la provider si da-le un telefon sa vezi ce se intampla.

Ce ti s-a intamplat tie e o pura coincidenta.

In caz ca ai nevoie de drivere le gasesti aici (alegi windows 10)
http://support.lenovo.com/......ook-lenovo

tintarul mai bine taci ca aberatie mai mare ca a ta nu am auzit, daca nu esti informat despre windows 10 de ce induci omul in eroare.

| Intruder19 a răspuns:

Ca fapt divers am facut si eu upgrade-ul de la windows 8.1 si se misca excelent iar in jocuri am mai castigat 2-3 fps-uri

Răspuns utilizator avertizat