| LadyZuza a întrebat:

Am in partitia E un folder care nu poate fi sters nici cum! intr-adevar contine ceva fisiere dar nu stiu ce fisiere! ce sa fac? cum sa scap de el? in afara de reformatare pentru ca nu ma descurc la capitolul reformatari!

Răspuns Câştigător
| G a răspuns:

Scrie aici ce fisiere sunt si cum se cheama folderul.
poate o fi ceva important pentru calculator, stiu ca exista astfel de fisiere pe care oricat le-ai sterge/muta apar inapoi.
sau poate sunt virusi. scaneaza partitia cu un antivirus sa fii sigura.

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Intra prin Start/Control Panel/Folder Options/View si bifezi Show hidden files and folders si apoi poti sa le stergi pe rand, dand clic dreapta pe fiecare si delete. Succes si numai bine!

| keytao a răspuns:

Incearca cu acest program : Cleanse Uninstaller Pro v7. 1. 0
descarca-l de aici :
http://www.megaupload.com/? d=IKXAAY3J
WinRarPass: Warezone

| Minnie a răspuns:

Exista un program care se numeste Unlocker si il instalezi si apoi programul deblocheza acel fisier si vei putea sa-l stergi.Il gasesti pe softpedia

| LadyZuza explică:

Nume folder : jh in el exista alte doua foldere : amd64 si i386 in folderul amd64 exista fisiere ca : msxpsdrv, msxpsinc, mxdwdrdv. dll, xpssvcx. dll iar in i386 acleasi fisiere ca in celalalalt folder! cu unlocker n-am reusit sa fac nimic si poate sunt proasta ( sa ma scuzati ) in control panel nu gasesc folder options!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum pot sterge respectivul folder 9bb44c42869483fe3d771ae3

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Do delete the folder:

windows XP proffesional:

1: open c:\
2:click "tools --> folder options" on the toolbar
3: select "view"
4: drop down the toolbar an deselect "use simple file sharing". click
ok
5:right click on the folder and select "properties".
6:on the security tab, select "administrators" group(anything that say
administrator)
7:click or select "full control" on the "permission" box.
8:click ok.

now you have the rights to delete the folder.