| TheLordofSalem a întrebat:

Am incercat sa formatez un stick si din tip FAT32 s-a transformat in RAW. Din pacate am incercat sa il formatez iar, dar nu ma lasa. Imi apare "the disk is write protected", iar cand introduc stickul in calculator imi cere sa il formatez, dau "Start" si imi afiseaza mesajul "Windows was unable to complete the format". Ce pot sa fac? Are cineva vreo solutie? P.S:Am uitat sa mentionez ca am instalat windows 8 daca are vreo legatura.

4 răspunsuri:
| CinevaNou a răspuns:

Daca e vechi stickul e posibil sa fi murit. Au un numar limitat de scrieri.

| MateiSebastian a răspuns:

Se pare că ai o problemă cu MBR-ul stick-ului, sectorul de boot nu mai poate fi citit de windows.
Încearcă să îl repari cu Patrition Wizard.
Nu mai știu pașii ce trebuie urmați dar poți găsi pe net mai multe informații.
Dacă nu merge cu Patrition Wizard, încearcă să-l formatezi cu un program de formatare " low level" (HDD LLF Low Level Format Tool).

| AndreyFsk a răspuns:

Windowsul ar putea fi principalul vinovat. Pune xp sau 7 cum iti e tie mai confortabil.