| vasile888 a întrebat:

Am instalat spyhunter mi-a scanat pc-ul dar nu cum trebuie normal imi aratase multe scrisuri, dupa asta----- Nu mi se mai deschide nici un program la pc, ce as putea face, si care ar putea fi problema? sunt sigur ca este un virus, am dizinstalat spyhunter cred ca nu sa dezinstal 100% cum as putea rezolva problema? poate stiti vreun antivirus anume pentru problema asta? serverul functioneaza google chrome functioneaza doar nu direct prin redirectionare...

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| CinevaNou a răspuns:

Spyhunter, spysheriff si altele de genul sunt virusi in sine, mare greseala ca i-ai instalat de bunavoie.
Ai putea incerca sa scanezi cu un antivirus real, cum e kaspersky, norton sau malwarebytes.

| Sucigan_Razvan_1999 a răspuns:

Incerca un system restore, Start=>All program=>>Accesories=>>System tools=> System restory si bifezi inainte sa se instaleze.
Descarca malwarebytes:
Depe siteu original, Apoi dai update si apoi dai scan.Bafta.
Sper sa mearga, lasa un reply daca nu merge.

| vasile888 explică (pentru Sucigan_Razvan_1999):

Am rezolvat problema, da nu cum spuneti poate ca merge asa cum ziceti nu stiu, de fapt e foarte simplu pentru mine era complicat ca nu stiam, prima am scanat pc-ul de virusi cu "NORTON" "Advanced SystemCare 8"si "IObit Malware Fighter" am avut o sumedenie de virusi periculosi, la final dupa ce scapi de virusi instalezi acest "Driver Default_EXE" apesi ok si faci restart la pc, asta am gasit pe un site spuneau ca problema e mult mai nasola din cauza virusului, sper ca virusul l-am sters, acum pc-ul merge perfect dupa doua luni, va multumesc la toti paka

| Sucigan_Razvan_1999 a răspuns (pentru vasile888):

Dar eu ti-am recomanda sa mai dai o scanare cu malwarebytes, 100% acel program gaseste cel mai mic virus, de acea e si construit. Si apoi faci o curatate cu ASC 8 si gata. Daca vrei poti lua si kasperhky remove tool. Bafta.