| Nane a întrebat:

Am internet de la click net si imi descarca cu 1.5 mb/s straight face dar pe youtube se incarca foarte greu videoclipurile crying am incercat cu diferite browsere dar degeaba straight face virusi nu am pentru ca am formatat pc recent si folosesc un antivirus cumparat happy ce trebuie sa fac?

3 răspunsuri:
| GenetiX a răspuns:

Pai tu ai o conexiune relativ buna la internet daca ai in jur de 12mbps dar incearca sa faci un test de viteza aici: http://www.speedtest.net/ cu un host din exterior-ul tarii. Apoi o sa intelegi de ce asa.
Daca ai router in retea situatia poate fi usor generata si de acest aspect. Iti recomand sa faci acel test si daca constati ca viteza ta e tot ok atunci poti sa te gandesti la DNS-urile folosite, la QOS-uri sau alte limitari.

In alta ordine de idei, problema ar mai putea exista in una din conditii:
1. ai selectat din YouTube sa vizualizezi doar HD la rezolutie ar trebui sa fie 360p pentru conexiunea ta.
2. nu ai instalat ultima versiune de flash player.

| Anonymous2899 a răspuns:

Pai sa iei filmele de pe youtube si sa le vezi in calculator cu atube catcher dupa care poti sa le stergi... (a invatat la ora de informatica)

| lucybzz a răspuns:

Asa se incarca pe youtube nu ai ce sa faci...aceasi problema o am si eu...de fapt asa o avem toti (sau aproape toti)