| Sebastian_Danescu_1991 a întrebat:

Am internet de la Romtelecom Clicknet si netul imi cade foarte des de 20-30 ori pe zi am sunat la ei si a venit o echipa dar nu au rezolvat nimic am obsevat ca daca apelez un numar dupa fix in timpul in care este cazut netul isi revine pentru 15-20 minute apoi daca apelez iar pe cineva iar isi revine...

Răspuns Câştigător
| florin1979 a răspuns:

Verifica periodic viteza la net pe acest site, care este foarte bine optimizat si omologat de romtelecom! cand vezi viteze mici, ii suni si le spui ca ai verificat pe acest link! nu au ce sa comenteze, iti vor remedia situatia definitiv ca s-a inventat protectia consumatorilor! http://speed.romtelecom.net/

P.S. sa ai instalat JAVA!

4 răspunsuri:
| Sihastrul a răspuns:

Cablul intre priza si splitter verificat/conexiunile splitter-modem, modem-pc.

| faramatania a răspuns:

La ăştia aşa e, si nici n-ai ce face.Singura soluţie e să-ţi bagi net dela rds, rcs.Reziliezi contractul cu Romtelecom, net şi fix, şi-ţi faci contract la ceilalţi.Cu rds nu ţi se va mai întâmpa aşa. Părerea mea.

| frikk a răspuns:

Romtelecom Clicknet astia sunt dinamita la net rolling on the floorrolling on the floorinternet mai pr0st ca la ei nu gasesti pe glob rolling on the floor

| Danielbc a răspuns:

Vezi sa nu fie o problema de la router.cel mai bine ar fi sa te duci la service-ul lor(in fiecare oras e unul)iar ei il vor verifica si repara.eu stau destul de departe de oras plus cand ma uit pe geam vad ditamai dealul, si am un semnal super bun si nu a picat decat o data cand a fost o furtuna(dar a revenit dupa 30 min si de atunci nu am mai avut nici o problema)vezi router-ul sa nu fie de vina