| anonim_4396 a întrebat:

Am internet prin modem acasa (romtelecom)
Stiu ca sunt un noob in acest domeniu dar vreau sa mi se explice mai exact cum e cu retelele wifi!
Mi-am cumparat o tableta Tableta Goclever TAB R93 care nu era 3G

Am inteles ca trebuie sa-mi iau router,pentru tableta?Si-l port mereu la mine?
Inca ceva:este gratisa conectarea la o retea wi-fi?

FUNDOI pentru cel mai bun raspuns!
(cine are chef de explicat calumea astept sa bagati id-ul agentgabi007@yahoo.com sa vb mai detaliat)

Răspuns Câştigător
| Frankie a răspuns:

In router intra cablul care vine de afara. routerul emite wireless si mai are si cateva porturi lan. cu tableta te poti conecta wireless atata timp cat esti acasa...

1 răspuns:
| eandopuncttk a răspuns:

Si daca iti router si-l porti cu tine ce crezi ca ai rezolvat? laughing routerul e pentru acasa, si din el poti sa dai net prin wireless si ai si cateva porturi LAN